Боротьба за тарифи триває

Марія СКИРА, „Новий погляд”

|

Міськрадівський курултай керівників помаранчевих сил, який відбувся у четвер, 22 лютого, у Львові під час сесійного засідання міськради, обговорюють цілий тиждень. Найбільше він «зачепив» представників БЮТу, які ніяк не можуть змиритися з фактичним програшом їхньої лідерки.

Нагадаємо, що тоді депутати не підтримали пропозицію БЮТу і особисто Юлії Тимошенко знизити тарифи на теплопостачання, мотивуючи це відсутністю економічного обґрунтування. У відповідь Тимошенко заявила, що приїжджатиме на сесії доти, доки не знизять тарифи.

Політичні лідери повернулися до Києва, а міські обранці залишилися тет-а-тет з тарифними проблемами. Думки багатьох депутатів щодо тарифів на тепло збігаються: перед тим, як прийняти рішення, треба добре розібратися у ситуації. Однак це не стосується представників Блоку Юлії Тимошенко, які наполягають на негайному зменшенні тарифу. Депутат Верховної Ради, БЮТівець Степан Курпіль заявив, що своїми діями на сесії міська влада довела Віктору Януковичу, що львівські помаранчеві сили є роз’єднаними. «Складається враження, що міський голова вирішив втерти носа лідерам політичних сил, яких сам же запросив до Львова, а натомість зашмаркався сам», – наголосив Степан Курпіль. – Фракція БЮТу у Львівській міськраді за два тижні проведе незалежний аудит ЛМКП «Львівтеплоенерго». Аудиту Львівської міської ради ми не довіряємо, позаяк його контролюватиме міськрада та мер». На їхню думку, Андрій Садовий та наближені до нього депутати демонструють містечковий підхід до питання тарифів.

У разі підписання коаліційної угоди між НашоюУкраїною та БЮТом на місцевому рівні, бютівці обіцяють змусити нашоукраїнців у Львівській міській раді проголосувати за питання зниження тарифів.

Андрія Садового пан Курпіль попередив, що якщо він і «далі вестиме таку єзуїтську політику», як на останній сесії, то «ми знайдемо різні механізми впливу на нього». Він не виключає можливого проведення референдуму щодо припинення повноважень міського голови в разі, якщо не вдасться дійти згоди у питанні тарифів на тепло.

Не заперечує перегляду цін на тарифи та можливості їх зменшення і фракція Української Народної Партії у Львівській міській раді. Проте робити це, на їхню думку, необхідно кваліфіковано, фахово все підрахувавши, а не наскоком, пересмикуючи факти для досягнення політичного результату. «Я досі не бачив офіційного звіту комісії, яка вивчала економічну обґрунтованість тарифів, – стверджує голова фракції УНП у Львівській міській раді Юрій Кужелюк. – Я поставив пряме запитання голові комісії Олегові Породку: де звіт, підписаний усіма її учасниками з викладом усіх цифр та фактів, з аргументованою пропозицією щодо зниження тарифів. Офіційного документу нема, є лише писулька, яку нам показали».

За словами пана Кужелюка, БЮТівці не підготувалися належно до минулої сесії, не розібралися добре в ситуації і цим підставили свою лідерку, надавши їй неправдиві дані, які вона озвучила 22 лютого з трибуни у сесійному залі ЛМР. «Якщо приїжджає лідер загальнонаціонального масштабу, то він оперує даними, які йому готує місцева команда, – каже Юрій Кужелюк. – У виступі Юлія Тимошено сказала, що плата за оренду землі на базах «Тростян» і «Калина» становить 3,5 мільйони гривень, а насправді ж вона – 2965 гривень, тобто в 1150 разів менше. Ліквідація цієї орендної плати дозволить зменшити тариф лише на 0,002%. Окрім того, пані Тимошенко заявила, що у Східному регіоні України, де при владі Партія Регіонів, вони мають прийнятні для людей тарифи, а на Заході в кілька разів вищі. Це є неправда, бо у Львові 1 Гкал тепла коштує 180 грн, а у Луганську – на 10 гривень більше. До того ж, у Запоріжжі тепло не втричі дорожче, як було сказано, а коштує 154 грн за Гкал».

УНПісти закликають БЮТівців перестати піаритися та перейти до практичних дій. «За минулий опалювальний сезон львівські теплопостачальні підприємства зазнали збитків на 56 млн 576 тисяч. Зараз заборгованість складає 70 мільйонів гривень при тому, що уряд погасив значну суму. На наступний сезон ціна на газ знову зросте, і місто буде змушене знову переглядати бюджет розвитку та виділяти кошти на покриття збитків теплового господарства»,- підсумував Юрій Кужелюк.

Солідарні з УНП і члени фракції «Наша Україна», які у своїй переважній більшості теж не голосували за зниження тарифу. „Ми вважаємо тарифи недостатньо обґрунтованими і незрозумілими для львів’ян, – сказав «Погляду» депутат міськради, нашоукраїнець Сергій Бащук. – Тому ми були фактично розробниками ухвали, яку прийняли на сесії міськради. Необхідно провести і аудиторську перевірку наших теплопостачальних підприємств і покращувати їхню роботу, бо саме у цьому резерв у стримуванні та підвищенні тарифів. Ми готові понизити тарифи, але не можна знижувати тарифи на певну величину абсолютно зі стелі. Якщо аудит підтвердить інформацію про те, що у тариф було закладено видатки, які там не мали бути, то безперечно на ту величину ми і знизимо його. Можливо, це будуть 15 відсотків, а може 17 чи 25. Проте це має бути економічно підтверджено» .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.