Журналісти проти Садового

Сергій ДОВГАЛЕЦЬ, „Новий погляд”

|

Незалежна медіа-профспілка України звернулася з відкритим листом до членів журі загальнонаціональної премії «Людина року», у якому висловила обурення тим, що на цю премію претендує міський голова Львова Андрій Садовий, відомий своєю нетолерантністю до журналістів.

«Ми залишаємо за шановними членами журі право оцінювати ділові якості Андрія Садового як міського голови Львова. Проте ми змушені публічно звернутись до вас тому, що пан Садовий зарекомендував себе як людина вкрай не толерантна до мас-медіа, які критично оцінюють його діяльність», — зазначено у зверненні.

Активісти профспілки детально пояснили і причину свого звернення. «Одразу після вступу на посаду голови, Андрій Садовий виніс на сесію міської ради питання про реорганізацію газети „Ратуша”, засновником якої є Львівська міська рада.

Причиною такої активності міського голови Львова у справі реформування комунальних ЗМІ, на жаль, є не системне бачення цієї проблеми, а особиста неприязнь до газети загалом та до головного редактора зокрема. І під час передвиборчої кампанії, і після вступу Андрія Садового на посаду, газета „Ратуша” вельми критично оцінювала його діяльність. Лише через відсутність законодавчої бази, опір журналістів, громадських організацій, зокрема Львівської незалежної медіа-профспілки та депутатів міської ради, журналісти газети „Ратуша” не опинилися на вулиці.

Проте вже третій місяць колективу редакції не виплачують заробітної плати, а оскільки фінансове управління Львівської міської ради відмовляється оплачувати рахунки газети, то в редакції відімкнули опалення, не працюють телефони, величезний борг перед друкарнею», — сказано в документі.

«Ми намагалися вирішити проблеми стосунків між владою та газетою «Ратуша» шляхом переговорів. Наші представники з Львівської незалежної медіа-профспілки увійшли до відповідної депутатської комісії, надавали свої пропозиції, очікуючи взаємної співпраці. Однак пан Садовий ігнорує будь-який нормальний діалог, вишукуючи формальні підстави, аби задушити газету «Ратуша» економічними засобами.

У нас є підстави підозрювати, що таке ставлення міської влади до „Ратуші” є логічним, з огляду на конфлікт у газеті „Поступ” у червні 2005 року та закриття „Поступу” 2006 року, після перемоги Андрія Садового на виборах. Оскільки пан Садовий, який був власником „Поступу”, ще тоді зарекомендував себе як людина, яка зневажливо ставиться до журналістів, ми не маємо сумнівів, що наше акцентування на цих фактах не є зайвим», — резюмують автори заяви, від імені яких її підписав голова Незалежної медіа-профспілки України Сергій Гузь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.