Петро Олійник, голова ЛОДА: „За два роки можна забезпечити область амбулаторіями сімейного лікаря”

|

„Цього року ми відкрили 14 амбулаторій сімейного лікаря, до кінця року відкриємо ще вісім. Але ж в області 532 сільські ради і в кожній з них має бути така амбулаторія, відтак нам треба збудувати ще майже 500 амбулаторій. І я знаю, як це можна зробити. Якщо голови районів діятимуть адекватно, то за два роки ми можемо зняти цю проблему.

Я можу забезпечити 9 мільйонів гривень за рахунок угоди, що ми її підписуємо з НАК „Нафтогаз України”. У перерахунку, це приблизно 300 амбулаторій, бо на облаштування однієї треба витратити близько 30 тисяч гривень. Натомість керівники районів мають взяти на себе зобов’язання забезпечити 15 приміщень на рік, куди могли б розмістити самі амбулаторії. Я хочу мати від них зустрічній план із забезпечення приміщеннями. І тоді ми з вами 31 грудня 2007 року відкриємо останню таку амбулаторію.

Я знаю, що студент, який хоче стати фаховим лікарем, починає з периферії. І тому мені здається, що скасування практики у сільській місцевості не було дуже правильним кроком, бо там ми маємо недобір, а у Львові люди топчуться по ногах. Куди не прийдеш, то бачиш ледь не шість поколінь родичів – один ще нічого не знає, другий ледве ходить, а третій спить.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.