Зеновій Сірик, в. о. міського голови Львова: "Львів’яни платять справно і претензій до нашого міста немає”

|

“Під час зустрічі з головою НАК „Нафтогаз України” Олексієм Івченком ми дійшли думки, що навіть без ДП наше місто є одним з найкращих платників в Україні. Ми працюємо на рівні усього ДП “Газ-тепло”, яке забезпечує поза 90% оплати за газ. Ми це робимо без них і тому Львів має право сподіватися на безперебійне постачання газу, навіть коли ми всі у січні будемо святкувати.

Це було сприйнято з розумінням, оскільки всі знають, що львів’яни платять справно і претензій у НАКу до нашого міста немає. Ми готові до зими, і жодних фінансових претензій до нас немає.

Я також мав зустріч із керівниками ДП «Газ-тепло», під час якої було виокремлено ряд важливих умов, які могли б чи зараз, чи у майбутньому відкрити дорогу до співпраці. Першим позитивним моментом, є те, що це державне підприємство не подекадно, як ДК „Газ України, а на сезон забезпечує безперебійно подачу тепла. Що декадні ліміти, а що безперебійна подача тепла – це велика різниця. Друга умова, яку ми поставили – провести грунтовний економічний розрахунок, оскільки це державне підприємство вкладає гроші в модернізацію місцевих теплоенерго щодо зниження собівартості тепла для населення, а відтак це є запорукою стабільного сьогодні тарифу для мешканців. Іншими словами – якщо «Газ-тепло» буде працювати у нашому місті і модернізувати наші теплоенерго, для мешканців це має бути гарантією стабільності тарифної політики на тривалий час. Це для нас надзвичайно важливо. По-третє, це державне підприємство готове далі користуватися послугами ЖЕКів, які збирають гроші за тепло, і готове робити це самостійно. Цей момент ми будемо зараз вивчати – адже відомо, з якою напругою ці структури справляються з експлуатацією і обслуговуванням будинків і прибиранням, то ще й витримувати їм це додаткове навантаження, яке вони на собі другий рік тягнуть, збирають кошти для теплоенерго за тепло.

І останнє. Враховуючи навіть те, що «Газ-тепло» не збирає стовідсотково проплати за тепло, то ми будемо ставити умову, що цей недозбір, який утворюється наприкінці року (враховуючи, що це буде наша спільна діяльність), повинен ділитися порівно: наша частка боргу і їхня частка. Тоді ця схема виглядає достатньо привабливо, конструктивно, для того, щоб запроваджувати її в таких містах, як Львів. Більше того, маючи два теплоенерго, ми б спочатку підписали угоду про співпрацю з одним і подивились, наскільки їхнє теплоенерго буде кращим від нашого. Якщо великих позитивів не виявимо, то припинимо. Тобто угода підписується на сезон, чи на рік, як мінімум. За результатами року побачимо, хто краще працюватиме, чи наша господарка, чи державне підприємство.

Сьогодні уже в багатьох містах України ця система працює ефективно. Завдяки цьому державному підприємству вдалося врятувати теплопостачальну систему усього Криму, яка була зруйнована вщент і фактично за державні кошти державна організація з нуля підняла і забезпечує мешканців Криму теплом”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.