Літнє ГРЗ - "Львівська газета", 10 червня

|

Інфекція, що з настанням теплого сезону “розгулялася” на Львівщині й за своїми проявами нагадує ГРЗ, має вірусний характер. Про це повідомив “Газету” Юрій Собко, заступник головного лікаря з лікувальної роботи Львівської комунальної інфекційної клінічної лікарні. І зазначив, що виявляти джерело його походження повинна обласна санітарно-епідеміологічна станція.

Він також додав, що найбільше від цього вірусу потерпають діти. Проте наголосив, що дитяче відділення їхньої лікарні не перевантажене. Так, у період із травня донині на лікуванні в закладі перебувають сто діток.

Оксана Солонина, завідувач епідеміологічного відділу Львівської обласної СЕС, сказала, що поширене зараз гостре респіраторне захворювання не є незвичним. За її словами, його спостерігають постійно впродовж року. А в теплу пору воно пов’язане з різкими перепадами атмосферних температур. Коли, не передбачаючи похолодання, ми залегко вбираємося, це призводить до переохолодження організму, в підсумку – до захворювання.

На виникнення так званого літнього ГРЗ впливають також протяги. Як говорить п. Солонина, наводячи як приклад цифри, цьогорічний вірус є не таким поширеним, як минулорічний. Так, у період із 30 травня до 5 червня 2005 року у Львові зареєстрували 3755 осіб хворих на ГРЗ, тоді як за аналогічний період минулого року їх було 4277. А 2003 року з 26 травня до 21 червня – 3787 хворих. Також цього тижня зареєстрували 54% хворих на ГРЗ дітей віком до 14 років, попереднього їх було 56%. Цікаво, що, незважаючи на вищу загальну захворюваність минулого року, кількість хворих дітей була меншою – 40%. Як відомо, за здоров’я дітей відповідають їхні батьки, тому, радить завідувач епідеміологічного відділу Львівської обласної СЕС, вони повинні стежити, щоб їхні чада були вдягнені відповідно до погодних умов, не бігали в одязі, в якому впріли.

На щастя, не підтвердилася інформація про те, що в м. Броди Львівської області зросла кількість хворих на ГРЗ діток і туди виїжджала комісія Головного управління охорони здоров’я ЛОДА. Зокрема, Олена Гончарук, прес-секретар Головного управління охорони здоров’я, сказала, що вперше чує про це. Те ж зауважила Оксана Солонина.

Леся Олендій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.