Володимир Лис, начальник Служби у справах неповнолітніх ЛОДА: „Кожен з нас повинен для своєї дитини зробити свято”

|

„Сьогодні Міжнародний День захисту дітей. В цей день кожен повинен задуматися і подивитися на дітей, які поруч. Кожен повинен зробити для своєї дитини свято. Це свято потрібне, щоби люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами. Ми робимо свято, щоби послухати дітей та інколи в них повчитися.


На сьогоднішній день в області проживає 573 тисячі 357 дітей віком від нуля до 18 років. З них 355 тисяч 383 осіб шкільного віку. Цей день святкується у цілому світу, а особливо в Європі. І тішить, що із здобуттям незалежності Україна приєдналась до цього свята і є динаміка наростання. Вже святкують навіть в містечках та селах. Цього року завдяки обласній раді ми винайшли кошти і профінансували навіть заходи в районах.

Сьогодні ми відкриваємо свято в розважальному комплексі „Міленіум”. Приїжджає 250 дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування з сиротинців та притулків і ми для них робимо велику розважальну програму. Розпочнеться все це концертом, який триватиме близько години, потім для дітей буде накрито стіл, після цього вони подивляться казку на широкому екрані, а згодом, о 16 годині, якщо буде погода, буде великий конкурс – дітям роздадуть крейду і вони розмальовуватимуть площу біля „Міленіуму”.

П’ятого червня робимо велике дійство на „Погулянці”. Будуть спортивні змагання, технічні конкурси: і скалелаз, і стрітбол. Розраховуємо залучити мінімум 500 дітей.

Цього року партнерами також виступила християнська організація „Витанія”. Надіємся, що церква нам допоможе якомога більше дітей залучити до цих заходів, щоби діти направду відчули свято, бодай раз в році.

Трошки повернуся до статистики. Наразі в області маємо 2656 дітей сиріт і дітей позбавлених батьківської опіки з них 825 дітей – круглі сироти. Більшість сиріт перебуває в інтернатах, а 500 – у малокомплектних будинках сиротинцях. На мою думку, це прекрасна унікальна форма опіки над дітьми, ми були піонерами в Україні. В нас є 10 таких малокомплектних будинків сиротинців, які охоплюють близько 17% від усіх дітей. До речі, вже підписано указ Президента, яким передбачається реформування шкіл-інтернатів і створення на їх базі малокомплектних будинків сиротинців. Тут буде та ж державна опіка, але кращі умови: діти можуть ходити у звичайну школу, відвідувати родичів на вихідні.

Позитивним є і те, що відтепер випускникам шкіл-інтернатів та спецішкіл видаватимуть атестати єдиного зразка. Відтак, закінчивши середню освіту дитина собі не комплексуватиме.

Це свято потрібне, бо якщо ми, дорослі, замкнемося в своєму світі, то буде нудно.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.