Буняк – орденоносець - "Львівська газета", 27 травня

|

Учорашнього пленарного засідання Львівської міської ради всі очікували з великим нетерпінням, адже саме цього дня перед депутатами мав звітувати мер Любомир Буняк. Чекали не даремно – звіт таки заслухали, а от оцінити діяльність міського голови не встигли.

Незважаючи на те, що це питання стояло першим пунктом, його вирішили залишити насамкінець, тобто “на десерт”. З огляду на пізній час, міський голова вирішив проголосив скорочений варіант своєї промови. Варто додати, що він був наповнений безліччю цифр та аналітичних роздумів про зроблене. Буняк проаналізував практично всі аспекти діяльності очолюваного ним міськвиконкому та міського життя загалом.

Після завершення його доповіді, зважаючи на пізню годину та втому від насиченого робочого дня, депутати вирішили перенести обговорення звіту на наступний тиждень. Саме наступного четверга депутати мають намір оцінити діяльність міського голови за минулий рік.

Натомість розпочалося засідання з вручення меру Любомирові Буняку ордена й іменного диплома “Лідер України”. Від імені Асамблеї ділових кіл України почесну нагороду за “високі професійні досягнення й особистий вклад у розвиток економіки України” вручав голова облради Михайло Сендак.

– Я й надалі працюватиму на благо не лише Львова, а й держави”, – пообіцяв Любомир Костянтинович.

Щоправда, після нагородження місія Михайла Сендака не закінчилася. Депутати, користуючись нагодою, вирішили з’ясувати у спікера облради кілька важливих питань, зокрема, з якої причини облрада входить до складу співзасновників ФК “Карпати”, прихопивши зі собою майно територіальної громади Львова.

Як стало відомо, президія Львівської облради планує розглянути на найближчій сесії питання про входження облради до складу співзасновників ФК “Карпати” з майном спорткомплексу “Спартак” площею 8,5 га, готелю “Золотий лев” на вул. Глінки та будинком по
вул. Винниченка, 14.

– Відчуження чи зміна форми власності майна, яке знаходиться у спільній власності територіальних громад на території Львова, має здійснюватися за погодженням міськради, – ремствував лідер фракції УНП Юрій Кужелюк.

Депутати також поцікавилися долею кінотеатру “Галичина”, дозвіл на продаж якого прийняли колеги з Винниченка. Юрій Кужелюк нагадав, що міська рада вже двічі зверталася до обласної з проханням призупинити продаж кінотеатру.

На всі закиди пан Сендак відповідав, що все зроблено законно. Такі слова змусили міськрадівців ухвалити чергове звернення до облради, в якому вони вимагають переглянути свої рішення та запропонувати створити спільну комісію з членів обласної та міської рад, яка б вирішувала всі спірні питання щодо комунальної власності міста й області.

До речі, депутати вважають: якщо питання зі спорткомплексом “Спартак, готелем “Золотий лев” і будинком по вулиці Винниченка, 14 можна ще вирішити полюбовно, то питання щодо кінотеатру “Галичина”, на думку Юрія Кужелюка, вирішить лише суд.

Також на вчорашній сесії зачитали лист із Львівської ОДА, в якому міськраді рекомендують на період перевірки до 30 червня утриматися від ухвалення рішень з питань, що стосуються вилучення та надання землі. Як відомо, перевірку здійснюють відповідно до розпорядження Президента України, і стосується вона виключно сфери земельних відносин.

Таке повідомлення явно не сподобалося мерові. Тож він звернувся до заступника голови ЛОДА Валерія П’ятака: “Два місяці в нас були заблоковані рахунки, півтора місяця — заборона проводити тендери, тепер ще й це. Як далі працювати? Хто нестиме за це відповідальність?”

Підтримав “шефа” і його заступник Василь Лозинський, який у коментарі “Газеті” наголосив, що, незважаючи на рекомендаційний характер листа, роботу призупинили всі державні служби: управління екології, управління історичного середовища тощо.

– Нехай комісія приймає свої рішення, але роботи паралізувати не потрібно, – зазначив він. – Відтермінування рішень щодо земельних питань і літні депутатські канікули практично до осені призведуть до справедливих нарікань на бездіяльність виконавчих органів міськради. А також спричинять значне недонадходження коштів у міський бюджет”.

Сам Валерій П’ятак наголосив, що жодних робіт не заблокували, й сесія ухвалила правильне рішення щодо продовження цієї роботи.

– Ми лише рекомендували. Там, де є сумніви (продаж земельних ділянок у рекреаційній або парковій зоні), відтермінувати прийняття такого рішення, – зазначив він. – Де все чітко, зрозуміло, в рамках закону, то жодних застережень немає.

До речі, перелік об’єктів, які перевірятиме комісія, складено згідно з методологічними рекомендаціями з Києва. За словами В. П’ятака, комісія, яку очолює голова ЛОДА Петро Олійник, сьогодні завершує свою роботу і про її результати стане відомо приблизно через два-три тижні.

Андрій Горуна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.