Чи дочекаємося ВАТ “Карпати”? – „Львівська газета”, 8 квітня

|

Керівник львівського комунального підприємства “Спортресурс” Віталій Загайний висловив свою позицію щодо створення на базі ФК “Карпати” відкритого акціонерного товариства. Нагадаємо, що цю ідею минулого тижня озвучив почесний президент “Карпат” Петро Димінський.

У створенні цього акціонерного товариства мали б узяти участь також міська й обласна ради. Хоча, зважаючи на слова Віталія Загайного, виникають сумніви, що цю ідею вдасться реалізувати. Адже Петро Димінський на минулотижневій прес-конференції наголошував на тому, що “Карпати” мають стати народною командою. Себто блокуючим пакетом акцій (25% плюс одна акція) мають володіти вболівальники. Однак Віталій Загайний з упередженням ставиться до ідеї продажу акцій уболівальникам, мотивуючи це тим, що в такому разі можливі маніпуляції. Ба більше, на думку пана Загайного, контрольним пакетом акцій мають володіти органи влади, себто міська рада, обласна рада й облдержадміністрація. Втім, здається, що Петро Димінський навряд чи погодиться на такий варіант. Тож виникає логічне занепокоєння: чи не призведе така позиція щодо розподілу акцій до того, що ідея створення ВАТ “Карпати” зайде в глухий кут. Віталій Загайний так не вважає: “Теза Димінського дворічної давності про те, що лише в його руках має бути контрольний пакет акцій, вважаю, дещо деформувалася. Нині всі сторони, попри все, шукатимуть змогу створити відкрите акціонерне товариство”, – вважає керівник “Спортресурсу”.

Попри те, що пан Віталій уже практично розподілив акції, він виявився не готовим сказати, яку частку матиме місто в акціонерному товаристві. Про те, коли реально можна очікувати ухвали сесії міської ради про створення Відкритого акціонерного товариства “Карпати” і входження в нього міста, Віталій Загайний сказав: “Думаю, тут має бути двоступеневий підхід. Перший крок – це запропонувати прийняти ухвалу про те, що міська рада готова до створення акціонерного товариства. Другий – ухвала, яка дозволяла б “Спортресурсу” брати участь у створенні акціонерного товариства”. На думку пана Загайного, перший етап втілити у життя вдасться впродовж другого кварталу, а другий може завершитися, за сприятливих обставин, до кінця цього року.

Також пан Загайний надав журналістам інформацію щодо допомоги міста “Карпатам” і, зокрема, стадіону “Україна”. Так, упродовж 2004 року на стадіоні “Україна” здійснили роботи та закупили матеріали на суму 279 тисяч гривень. Із них 28 тисяч – це власні кошти “Спортресурсу”, а решту виділили з міської казни. На 2005 рік на стадіон із міського бюджету заплановано виділити майже мільйон гривень – 970 тисяч. Ці гроші мали б спрямувати на проведення робіт із реконструкції тренувального майданчика, ремонту освітлювальної техніки, закупівлю машин і обладнання та поточні витрати. На ремонт покрівлі загальноосвітньої середньої школи №73, де тренуються вихованці дитячо-юнацької школи “Карпат”, у міському бюджеті окремо закладено 35,6 тисячі гривень.

Захар Федорак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.