Немовля на снігу – „Львівська газета”, 17 березня

|

Це сталося близько другої години ночі з неділі проти понеділка поблизу гуртожитку на вулиці Гніздовського, 6, що на Левандівці (вчора “Газета” публікувала замітку на цю тему).

Серед нічної тиші мешканці цього закладу – учні декількох довколишніх професійно-технічних училищ – почули на вулиці нестримний дитячий плач. Стурбовані молоді люди зійшли на прохідну та забили на сполох.

– Ми вийшли на вулицю і побачили на снігу немовля, загорнуте в ковдру та поліетиленовий пакет, – розповіла “Газеті” комендант гуртожитку пані Мирослава (свого прізвища жінка просила не вказувати). – Зателефонувала у “швидку”, яка буквально через десять хвилин прибула на місце, та в міліцію.

За словами жінки, у скоєнні цього злочину підозрюють мешканку однієї з кімнат третього поверху, 18-річну Світлану родом із Турківського району, ученицю ВПУ №20. Пані Мирослава розповіла, що ця юнка тримала в секреті від усіх свою небажану вагітність, а народивши дитя в туалеті (цей факт ще перевірятимуть правоохоронці, – “Газета”), вирішила позбутися його. Дівчину підозрюють у тому, що вона викинула дитину з вікна приміщення для вмивання третього поверху, попередньо загорнувши її в ковдру та просунувши крізь решітку. Але маля впало у пухкий сніг і залишилося живим…

Далі події розгорталися так. О п’ятій годині працівники міліції вишикували на лінійку в коридорі всіх мешканців гуртожитку, – розповіла “Газеті” учениця ВПУ №20, яка три місяці жила в кімнаті зі Світланою, Руслана Смаль. – Ми не помічали її вагітності, можливо, тому, що дівчина завжди ходила в широких халатах або спортивних костюмах. А в останні місяці вона взагалі більше лежала. А нам – ані слова! Може, ми щось і порадили б, підтримали…

За словами моєї співрозмовниці, Світлана, мабуть, завагітніла вдома, під час літніх канікул, але нікому не розказувала про це. Дівчина ніколи ні з ким не була надто відвертою, близьких подруг, вочевидь, не мала.


Інша мешканка гуртожитку, учениця цього ж училища Аня розповіла, що Світлана непогано вчилася і справляла на оточення гарне враження. Тому вчинок дівчини, м’яко кажучи, шокував усіх її знайомих.

У розмові з автором матеріалу директор ВПУ №20 Володимир Кубай просив не робити передчасних висновків, доки провину дівчини у цій справі не буде остаточно доведено. І не виступати в ролі нещадних суддів, аби не завдати молодій людині моральної травми, адже правоохоронці ще встановлюватимуть, чи це зробила саме вона…

– Навіть якщо виявиться, що Світлана пішла на такий вчинок, не відомо, яка ситуація в її сім’ї, чи усвідомлювала вона в той момент, що робить, – замислено промовив директор.

Від будь-яких коментарів відмовилася й заступник начальника Залізничного райвідділу міліції у справі слідства Анна Дятлова, пославшись на таємницю слідства. Начальник цього райвідділу повідомив, що слідчий, який працює з цією справою, вирушив у район, де проживає Світлана, щоб привезти її назад…

Богдан Мазур

для газети

Володимир ГІРНЯК
директор юридичної фірми “Правосвіт”

Згідно зі ст. 117 нового Кримінального кодексу України, зумисне вбивство матір’ю новонародженої дитини або замах на її життя передбачає обмеження або позбавлення волі до п’яти років. Навіть якщо дитина залишається живою, це не змінює вироку. Щодо позбавлення материнських прав, то це питання вирішуватиме спеціальна комісія. Але гадаю, що її рішення буде однозначним. Яка доля дитини? Є два варіанти: або її візьмуть на виховання родичі горе-матері, або вона потрапить у дитячий притулок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.