IV сезон КВН відкриває запаси гумору - „Ратуша“, 10 лютого

|

Останній місяць зими вже другий рік поспіль дарує Львову свято гумору та сміху. У п’ятницю о 18.00 найвеселіша та найкмітливіша молодь міста знову збере своїх шанувальників під дахом Палацу культури імені Гната Хоткевича. „Зимовий фестиваль КВН“ об’єднає зірок попередніх сезонів ліги та новачків — вони відкриватимуть IV сезон ігор КВН у Львові. Цьогоріч на шанувальників галицького гумору очікує багато сюрпризів. Про це кореспондентові „Ратуші“ розповів художній керівник палацу Валерій МОСКАЛЕНКО.

— По-перше, цьогоріч організацією фестивалю, майбутніх ігор кубку я опікуватимусь не один – у IVсезоні мені допомагають Віталій Новосад та Тарас Яремчук, які знають „кухню“ КВНу дуже добре, адже самі багато років грали у цю гру. Хлопці прийшли до мене з новими хорошими пропозиціями, аби виправити ті недоліки, що у нас були. І ці пропозиції були настільки логічними, що сперечатися було б нерозумно.

— Нам відомо, що львівські кавеенівці цього сезону планують змінити назву ліги. Чому?

— Хочемо, щоб була коротша назва, яка б стала брендом у Львові. Основна причина відставки Ліги вищих та середніх навчальних закладів Львівської області (попередня назва ліги.– Авт.) така: хочемо відійти від поняття, що тільки вищі заклади та школи можуть грати у лізі, а чому не можуть грати команди підприємств та ще якихось закладів? До того ж, багато людей, які є гравцями команд, сьогодні – вже не студенти. Наша основна мета – створити клуб веселих та кмітливих у Львові. Ми хочемо об’єднати всі вузи, факультети, які мають представників у лізі, в один організм.

— У сезоні гратимуть ті ж команди, що й у попередні роки, чи будуть новачки?

— Нові обличчя з’являться обов’язково. У кубку гратимуть команди, які прийшли з фестивалю „Студентська осінь“. Торік великий акцент був на університеті Франка – так сталося, що більшість команд прийшли саме звідти. Цьогоріч очікуємо поповнення, а познайомитися з ним матимете змогу вже на фестивалі. Прихильники “Набли”, “Чорного ринку”, “Урагану”, “Нокдауну” та інших команд вболіватимуть за своїх і на фестивалі, і впродовж сезону.

— А в журі теж будуть нові обличчя?

— Сказати, хто судитиме, наразі складно. Кавеенівці пропонують, аби їхні виступи судили люди, які розуміються на грі та мають гарне почуття гумору.

— Чи з технічним забезпеченням КВНу відбулися якісь зміни, адже минулого сезону на сцені не раз траплялися конфузи?

— Цього року у нас має бути хороша апаратура, та й інформуватимемо львів’ян ми ширше – розклеюватимемо афіші по місту, й у цьому нам допоміг відділ роботи з молоддю міськради та інші спонсори.

— Які ваші прогнози на гру? Чи буде багато політичних жартів?

— Думаю, будуть, але небагато. До речі, цього року три команди — „Набла“, „Збірна“ і „Ураган“ (вони гратимуть у нашій лізі) – їздили на фестиваль КВН до Одеси. Після повернення гравці в один голос заявляли, що відтепер гра має бути цілком іншої якості – вищої, звичайно. Вони зрозуміли, що треба відійти від вульгарності та жартів “нижче пояса”.

— А коли підбиватимете підсумки сезону КВН-2005? Невже набрали таких темпів, що наприкінці весни, вже традиційно, вручатимете кубок?

— Фінал відбудеться наприкінці року. За часові межі ІV сезону ми обрали календарний рік, а не навчальний. Тому цей сезон буде сезоном-2005. Як би не було, але базою гри є студенти. У попередні роки були страшні перегони, я навіть сам дивувався, як вони встигали. Я казав командам: “Через місяць – нова гра”, а у самого волосся дибки ставало – як вони встигнуть? Це, без сумніву, був гарт, але з іншого боку — перевтома. Тому другий семестр поточного навчального року стане першим етапом, потім будуть канікули, де вони зможуть надихатися гумором, ідеями – всім. А коли виходитимуть на вищий щабель — у півфінал та фінал, то будуть з новими, свіжими враженнями, жартами. І наші вищі щаблі турніру стануть якіснішими. І ще одна перевага такого вибору: напередодні наступного Нового року, коли підійде час фіналу, гравці зможуть підбити підсумки за рік.

Розмовляла

Оксана ЛЕВИЦЬКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.