У Львові перероблятимуть акумулятори - „Ратуша“, 10 лютого

|

Невдовзі у нашому місті, по вулиці Пластовій, 11А, побудують завод із переробки відпрацьованих свинцевих акумуляторів. На його спорудження та введення в експлуатацію передбачено 5,6 мільйона гривень. “Зведення приміщень та закупівлю обладнання вже розпочато, — розповів директор ТзОВ “Левмет” Ігор Романчук. – Утім, повноцінно підприємство працюватиме через кілька місяців”. Попри шкідливість свинцю, директор заводу переконаний, що нове виробництво та переробка свинцевих акумуляторів жодним чином не позначаться на якості повітря, відповідно – на здоров’ї жителів району. Ігор Романчук стверджує, що фільтр очищуватиме повітря від різноманітних забруднюючих речовин і газів на 99,96%, тобто жодних підстав хвилюватися за довкілля нема, тим паче, що, згідно з проектом, на підприємстві функціонуватиме потужна система газоочисних споруд, вартість котрих у чотири рази перевищуватиме вартість плавильної пічки та решти обладнання.

За даними маркетингового дослідження, спеціально проведеного для “Левмету”, в цілому у Львівській області впродовж року накопичується більше 40 вагонів брухту акумуляторів та близько семи цистерн електроліту. “З кожним роком ці накопичення збільшуються, позаяк у середньому акумулятор працює не чотири, а три роки, — наголошує Ігор Романчук. — Саме ці цифри дали зрозуміти, наскільки актуальним є питання створення переробного заводу, поскільки збирання брухту акумуляторів у місті, завантаження їх у залізничні вагони і відправка на схід держави – аж ніяк не вихід із ситуації”. Завод із переробки акумуляторів працюватиме за українською технологією, запропонованою Донецьким інститутом кольорових металів.

Катерина ПОВРОЗНИК

Василь Щеглюк, начальник управління промисловості і підприємництва Львівської міської ради:

“Такий завод — екологічно небезпечний об’єкт, і на його розміщення у місті має бути згода мерії. Якщо порівнювати таке підприємство з іншими, наприклад, “Реактивом” чи “Галичфамом”, звичайно, тут шкідливих викидів буде набагато менше, але вони все ж таки будуть. Наразі проект не розглядався міською радою. Наше управління “за” такі виробництва у місті, бо небезпечні відходи потрібно переробляти, а вищеназване підприємство передбачає й їхнє знешкодження”.

Анатолій Павелко, спеціаліст із науково-технічної інфоромації БФ „Екоправо-Львів“:

„Будь-яке виробництво з перобки свинцевих акумуляторів становить певну екологічну небезпеку. З іншого боку, існують законодавчо закріплені екологічні нормативи, у разі дотримання яких істотний негативний вплив на довкілля унеможливлюється. У цивілізованих країнах, коли пропонують такі проекти, за пропозицією йде громадське обговорення, на яке збирають усіх зацікавлених сторін: представників упраління екології, санепідемстанції, органів державної влади, екологічних та громадських організацій. Наскільки мені відомо, таке обговорення не проводили. Тому основна пропозиція – провести обговорення і розглянути цей проект та можливі альтернативи щодо технології переробки свинцевих відходів. Безумовно, що завод із переробки свинцевих акамуляторів нашій області потрібен, оскільки наразі цю проблему не вирішено”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.