Василь Лозинський: Ділянки нададуть безоплатно й у приватну власність - „Поступ“, 28 грудня

|

— Василю Михайловичу, скільки ділянок нададуть репресованим і якою буде їхня площа?

— Проблема надання земельних ділянок репресованим постала перед нами 2002 року, коли ми прийшли на роботу в міську раду. Доти розв`язання цієї проблеми було безсистемним, а також був неправильний підхід до цього питання. Тому було доручення міського голови розв`язати цю проблему, щоби розподіл ділянок був правильним і однаковим для всіх. Усі особи, які потерпіли від радянської системи й втратили своє майно, мають право на хоча би часткову його компенсацію. Тому я доручив управлінню архітектури розробити ділянки під забудову малоповерхових будинків і пов`язати це з Генеральним планом міста. Місце на таку забудову було знайдено біля ринку „Шувар“, у районі Хуторівки. Там є маленька дорога до цього кварталу й розроблено містобудівне обґрунтування, в якому зазначено, що на цій території можна побудувати близько 50 садиб, тобто дво- і півтораповерхових будиночків. Площа кожної ділянки — приблизно 4 сотки. Це цілком нормально для будиночка й газону біля нього. На сьогодні всі земельні ділянки опрацьовано, і ті репресовані, які зверталися до нас за станом на сьогодні, їх отримають. Я доручив управлінню архітектури розробити ще один квартал садибної забудови, щоб надати ділянки решті репресованих, адже їх у місті дуже багато.

— Чому саме на Хуторівці? Який вигляд матиме ця забудова?

— Вона виглядатиме як звичайний квартал. Тут будуть вулиця, пішохідні доріжки, хідники. А цей район ми запропонували тому, що він повністю забезпечений інженерними комунікаціями. На розвиток інженерної інфраструктури тут потрібно мінімум коштів. Соціальна інфраструктура, тобто садочки, школи, магазини, там також є.

— Ділянки нададуть у користування чи передадуть у приватну власність?

— На мою думку, міський голова вирішив дуже правильно, що надав ці ділянки безоплатно й у приватну власність. Тобто репресовані зможуть робити із цими ділянками все, що передбачено чинним земельним законодавством: дарувати, продавати, будувати житло. Це їхнє право. Кожен має право розпоряджатися землею на власний розсуд і вирішувати — будувати там будинок чи вирощувати квіти.

— Як відбувається розподіл ділянок?

— Ми надаємо їх репресованим згідно з надходженням заяв. Ми вибору не робимо.

— Тобто є черга, за якою люди отримують ділянки? Чи є п`ятдесят заяв і всім п`ятдесяти репресованим надали землю?

— Ми розглядали всі вимоги, всі заяви. У нас є черга в розгляді цього питання згідно з надходженням цих заяв. Заява надійшла — ми її розглядаємо. Ми не обліковуємо репресованих як фізичних осіб, ми працюємо з документами.

— Чи вільна ділянка на Хуторівці?

— Так, вона вільна, там пустир. Ми розпочали працювати над нею із червня. А зараз земельні ділянки отримають майбутні власники. Потім вони працюватимуть щодо проектних пропозицій, містобудівного обґрунтування, отримання технічних умов на підключення інженерних комунікацій. Люди вже розпочали отримувати державні акти про право власності на землю. Іноді навіть надходять документи на переоформлення цих ділянок на дітей, родичів тощо.

— Ви згадували про те, що управління архітектури нині шукає інші земельні ділянки під новий квартал для репресованих. Де він може з`явитися?

— Це може буди ділянка на вулиці Стрийській, поблизу автостанції, або ж ділянка на вулиці Трускавецькій. Ми вже зараз працюємо над цими ділянками.

КОМЕНТАР

Михайло ВОВК

начальник управління у справах поновлення прав репресованих Львівської облради

Міська рада має право виділяти земельні ділянки людям, які були репресовані, а потім реабілітовані. Та це суто для громадян, які були репресовані й вивезені зі Львова. Однак у місті мешкають люди, які зазнали репресій за місцем проживання, в інших районах області. Вони мають отримувати ділянки там, де мешкали. Однак у області інша ситуація. Там люди чомусь не звертаються з проханням виділити їм землю, хоча в кожному районі й у кожному місті обласного підпорядкування є комісія з поновлення прав реабілітованих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.