Через дорогу руду виробництво металу падає

|

Міністерство промислової політики України звернулося до металургійних підприємств із проханням укласти до 25 грудня договору на поставку залізорудної сировини (ЖРС) в 2005 році, повідомив заступник міністра промислової політики Анатолій Федяєв на балансовій нараді представників підприємств гірничо-металургійного комплексу в Дніпропетровську 15 грудня.

За його словами, баланс забезпечення метпідприємств сировинними ресурсами був підготовлений у середині минулого місяця. Замміністра відзначив, що баланс розрахований на виробництво в 2005 році 32,8 мільйона тонн чавуну.

Експерт призвав метпідприємства протягом 10 днів укласти договори, попередивши, що ті з них, які укладуть договори останніми, будуть мати дефіцит залізорудної сировини.

Окрім того, Міністерство промислової політики й Міністерство економіки рекомендували гірничорудним підприємствам скасувати підвищення цін на свою продукцію й знизити їх до рівня 30 листопада 2004 року.

Як відзначив генеральний директор виробничо-господарського об`єднання „Металлургпром“ Василь Харахулах, з початку грудня фактично одночасно гірничорудні підприємства України збільшили ціни на свою продукцію на 17-35% і ряд ГОКОВ перестали відвантажувати ЖРС на меткомбінати.

Раніше промислове об`єднання „Металлургпром“ прогнозувало недоотримання 109 мільйонів гривень державним і місцевим бюджетами України в грудні через підвищення цін на залізорудну сировину на внутрішньому ринку рядом гірничорудних підприємств і недопоставок сировини металургам.

За його словами, за два тижні грудня метпідприємства України недоотримали 302 тисячі тонн ЖРС. При цьому Маріупольському меткомбінату ім.Ілліча, ГМК ім.Дзержинського, Алчевському меткомбінату й „Запоріжсталі“ довелося значно скоротити виробництво металопродукції.

ІА „Гаряча лінія“

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.