Степан Лукашик, заступник голови ЛОДА з питань економіки: “Втрати від політичної нестабільності складали до 1,6 млн грн. в день”

|

“Наші втрати від політичної нестабільності є невеликі – до 4,5% у день від обсягів виробництва. Якщо взяти до уваги, що це тривало максимум чотири дні, то ви побачите, що ця цифра не є великою відносно обсягів виробництва за 11 місяців цього року, а саме – 7 млрд. 830 млн. гривень. Зазначу, що за десять місяців ріст обсягів виробництва склав в області 10,2% і це для тих, хто говорить про те, що ми тут не вміємо працювати.

Щоправда, у листопаді ми зафіксували зниження приросту – цей показник становить 3,5%, але це пов’язано не стільки з подіями, свідаками яких ми стали наприкінці листопада. Можна сказати, що це природний спад. Щоправда, серед регіонів сильно здав Новий Розділ – 18% та Червоноград – 11%, але я вважаю за потрібне підкреслити, що ми у листопаді до обласного бюджету перерахували на 8% більше від норми – 65 млн. гривень, а що стосується державного бюджету, то незначні недобори туди пов’язані із ПДВ.

Всі розуміють, що саме нам треба наповнювати бюджет, щоби потім ніхто не міг нарікати на те, що ми за політикою забули про все. Дуже незначне число підприємств області зупипило роботу. Решта беруть участь в масових заходах, але роботи не припиняють.

Що ж стосуєтсья цін, то ми провели розмови з головними операторами ринку нафтопродуктів і зараз ціни є стабільними, рівно ж як і ціни на борошно та хліб. Хлібопеки нас запевнили, що вони мають ледь не річний запас борошна, а тому ціни будуть стабільними до Різдва і після нього.

Єдине, що хвилює ситуація із підвищеним рівнем купівлі іноземної валюти та закриттям депозитних рахунків у комерційних банках. Щоправда, мушу сказати, що вчора в область була завезена велика партія валюти і її розподілили між комерційними банками, так що валюти має вистачити всім бажаючим. Врешті, вже сьогодні видно, що зростання цього процесу у Львівській області не спостерігаємо – той самий рівень, що й учора. А стосовно зняття коштів з депозитів, то я хотів би закликати населення не знімати ці кошти без особливої потреби, щоби нормально зберігся платіжний баланс фінансової системи області, бо за останні дні знімали до трьох відсотків гривневих рахунків.“

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.