Святослав Шеремета: „В Україні — криза лідерства“ - „Ратуша“, 19 серпня

|

Цього року на Львівщині стартувала „Школа молодих лідерів“. За реалізацію проекту взялись Братство магістрів Академії державного управління та Західноукраїнський центр політичних досліджень. Про основні етапи школи, в якій організатори проекту сподіваються сформувати нову генерацію лідерів у різних аспектах соціально-політичного життя, сьогодні розповідає керівник Центру та Братства Святослав Шеремета.

— Святославе, наскільки гостро в нашій державі постала проблема з новим поколінням молодіжних лідерів?

— Сьогодні в Україні спостерігається серйозна криза лідерства. Це, звичайно, помітно на всіх рівнях, у всіх вікових категоріях. Тому нині ми стоїмо перед проблемою: як виховати нових лідерів, які б вели свою державу вперед, реформували та будували її. Справді, ці лідери, які впродовж 14-ти років української Незалежності очолювали молодіжні рухи, відійшли в інші сфери. І з’ясувалось, що їх місця, по суті, залишились вакантними. Тому нашим завданням є виховати молодих лідерів для молодіжного руху, для політики, а не тільки для громадсько-політичної діяльності. Співорганізатором проекту є Київський інститут політичної освіти, з яким наша організація вже довгий час співпрацює. Фінансову підтримку цьому проектові надали Головне управління у справах сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації та відділ роботи з молоддю Львівської міської ради. Проект реалізовуватиметься впродовж двох-трьох років. Хоча події, які відбуваються у молодіжному середовищі та загалом у державі, дають підстави думати, що проект не обмежиться лише цим періодом.

— Коли реально стартував проект „Школа молодих лідерів“?

— Цей проект стартував у травні. 29-30 травня ми провели перший захід — семінар, який відбувся в Еламську. Другий семінар, „Літня школа молодих лідерів“, який можна вважати й наступним етапом, відбувся 31 липня та 1 серпня. Впродовж наступних півроку в межах цього проекту ми проведемо ще певні заходи. Адже тепер дуже багато молоді задіяно у передвиборчу кампанію, що становить певний пріоритет на даному етапі розвитку держави. Сподіваюсь, що наступного року ми серйозно розвинемо нашу діяльність. Плануємо провести близько вісімдесяти семінарів, під час яких молоді люди зможуть отримати певні політологічні, ідеологічні та інші знання, які є необхідними для лідерства.

— Представники яких організацій брали безпосередню участь у вищезгаданих семінарах, тобто, готуючи лідерів, на якій категорії молоді організатори акцентують свою увагу?

— Люди, які беруть участь у наших семінарах, є лідерами молодіжних громадських організацій, студентських організацій Львова та області, також це — представники українського бізнесу, молоді державні службовці та представники органів місцевого самоврядування.

— Чи є в планах розширювати географічне місце проведення навчань для української молоді, тобто чи маєте намір співпрацювати з подібними організаціями країн-сусідів?

— Наступного року ми плануємо працювати з аналогічними структурами як країн Центральної та Східної Європи, так і Західної Європи, США. Також передбачається і співпраця з подібними фондами. Сподіваємось, що для реалізації даної програми вже наступного року нам вдасться залучити кошти іноземних фондів-донорів. Це допоможе, безперечно, провести всі заплановані заходи і, таким чином, ми зможемо зробити навчання молодих людей ефективним та змістовним. Адже бюджетні кошти, виділені з обласного та міського бюджетів на реалізацію молодіжних програм, є досить обмеженими.

— І наостанок, Святославе, розкажи, коли і де було створене Братство магістрів Академії державного управління, яке ти представляєш?

— Братство магістрів Академії державного управління— це структура, яка утворилась на базі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії при Президентові України, це, власне, Львівське регіональне представництво АДУ, яке готує державних службовців із восьми областей Західної України. Зокрема, у нашому регіональному інституті вчаться як ті молоді держслужбовці, які вже працювали в органах місцевого самоврядування, так і ті, що, можливо, мають намір працювати. Отож, ми створили об’єднання випускників академії. Це відбулось торік. Нашим завданням є об’єднати членів нашої організації, випускників, які, безперечно, долучаються до державних процесів. Наша діяльність допоможе молодим людям самореалізуватись.

Розмовляла Оксана КОЛОДРУБЕЦЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...