У новому сезоні - в нові ложі - „Високий замок“, 17 серпня

|

У Львівському державному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької (на фото) триває “вакаційне затишшя”. Актори у відпустках, до відкриття сезону ще кілька тижнів. Але… Відпочивають лише актори, для господарських служб “мертвий сезон” – гаряча пора ремонтних робіт.

Минулого року у цьому театрі відремонтували репетиційний клас для солістів, а також хоровий та балетний класи.

– Цьогоріч ми плануємо перекрити дах у адміністративно-господарському корпусі, де розміщено виробничі майстерні театру (вул. Куліша, 6-а), – розповідає головний інженер театру Богдан Павловський. – Там же відбувається ремонт підвального приміщення, де розташовано систему пожежогасіння та насосну систему для закачування води у накопичувальні баки. Довелось поміняти електроживлення насосів. Насосну часто підтоплюють ґрунтові води, тому, щоб уникнути небезпечної ситуації, ми проклали труби над підлогою.

– В адміністративно-господарському корпусі на вулиці Куліша найближчим часом плануємо також поміняти двері у кравецькому цеху та встановити додатковий витяжний вентилятор у приміщенні фарбувального відділу. А ще ми заасфальтували частину двору, – додає начальник служби загальної експлуатації Степан Піліх. – Щодо господарського приміщення театру на вул. Гайдучка, 7, то з допомогою “Водоканалтресту” цьогоріч ми підключили воду з міської мережі до гаражів та столярного цеху.

У головному приміщенні Львівської опери подбали і про акторів, і про глядачів.

– Для зручності акторів тут провели роботи з ущільнення вікон балетного залу. Там довелося розбирати цілу дзеркальну стінку та утеплювати її, – продовжує Богдан Павловський. – Триває також ремонт коридорів та гримувальних кімнат.

– Для глядачів уже відремонтували планшет сцени. У ложах замінюють килимове покриття та перетягують крісла, – каже начальник господарського відділу театру Ігор Кривак. – У фойє проводять роботи з консервації кам’яного покриття. Мозаїчну плитку на підлозі цього залу вкривають спеціальним полімером, який надає їй додаткового блиску та захищає від пошкоджень. Таку ж консервацію плануємо провести і у Дзеркальному залі. Чималий шмат робіт для технічних працівників – машинне чищення килимового покриття та чищення елементів архітектурної ліпнини.

До слова, гроші для проведення ремонтних робіт театру довелось шукати самотужки. Попри те, що Львівська опера є однією з візитівок не лише Львова, а й України загалом, держава не передбачила коштів не те що для проведення господарських робіт, а навіть на втілення нових творчих планів…

Відкриття нового сезону у Львівському державному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться 29 серпня. Він стартуватиме балетом “Лілея” К. Данькевича та оперою “Страшний двір” С. Монюшка.

А тим часом…

18 серпня актори Львівського державного театру опери та балету ім. С. Крушельницької вирушають на гастролі до польського містечка Криниця. Вони – єдиний український колектив, який цьогоріч виступить на Міжнародному музичному фестивалі ім. Яна Кєпури, який відбувається у цьому місті уже тридцять восьмий раз.

Львівська трупа у складі близько ста осіб матиме чотири виступи. Вони представлять опери “Страшний двір” та “Мадам Баттерфляй”, а також два концерти, до програми яких увійдуть фрагменти опер, балету, а також оркестрові і хорові номери.

– Ми уже вп’яте виступаємо на цьому фестивалі, – розповідала кореспонденту “ВЗ” завідувачка відділу інформації театру Надія Труш. – Загалом фестиваль, який триває два тижні, відбувається на багатьох відкритих сценічних майданчиках. Ми ж виступатимемо на його єдиній закритій сцені. Цей зал, розрахований на тисячу осіб, стає концертним лише на декілька днів. Решту часу він служить для відпочивальників місцем, де можна попити лікувальної води.

Наталія ГОЛОВАЧКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...