Дмитро Скрильніков, адвокат фонду “Екоправо”: “Ми наполягатимемо на реімпорті угорських гудронів”

|

“Угорська компанія “Мол” планувала ввести в Україну 60-70 тисяч тон гудронів. Ми затримали перші 3 тисячі тон і зупинили їх плани. Угорці вирішували свої проблеми і надалі збираються їх вирішувати за наш кошт. Тепер вони намагаються за будь-яку ціну уникнути міжнародного скандалу і не допустити реімпорту своїх гудронів.

Фірма “Мол” – одна з найпотужніших нафтових компаній Угорщини і проблема з відходами для них не нова. Поставлені свого часу “Спецсервісом” у Новий Розділ гудрони – це теж відходи “Мола”. Сьогоднішня ситуація для цієї кампанії є великою халепою. Тому вони пробують знайти якісь обхідні шляхи. Так, скажімо, з’явився варіант з переробкою гудронів “Еконовою”.

Взагалі у світі давно відлагоджені канали для переправляння подібних відходів у країни третього світу, зокрема, в Африку. Канали ці достатньо втаємничені. Зокрема, у нашому випадку угорська компанія “Мол” постачала гудрони українській “Осма-ойл” через чотири посередницькі фірми – одна з них була американською. Але ми зуміли знайти відправника, і “Мол” змушений був визнати, що відходи належать йому.

Ми наполягатимемо на реімпорті цих відходів. У нас достатньо підстав, щоб оскаржити експертизу управління екології та природніх ресурсів, які дозволяють переробку угорських гудронів.

Позиція нашої влади, зокрема Мінекології чи управління екології та природніх ресурсів ЛОДА є достатньо дивною – це або зацікавленість, або беззубість, або некомпетентність. Скажімо, питання реімпорту й досі серйозно не розглядалось.

У нас також багато питань до проведеної експертизи. Наголос робиться на кислотності гудронів – мовляв, погасимо кислоту вапном, і все. Стосовно інших небезпечних хімічних сполук, скажімо, важких металів – всі ці експертизи виглядають дуже поверховими”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...