Дзержинський замість Франка - „Львівська газета“, 29 липня

|

Банкіри оголошують війну фальшивомонетникам

У той час, як Нацбанк посилено оновлює гривні, фальшивомонетники не “сплять”. У кількох магазинах Львова “Газеті” розповіли, що спостерігають майже наплив підроблених “двадцяток”. “На вигляд вони нічим не відрізняються від справжніх, проте на світлі на тому місці, де мав би просвічуватися портрет Івана Франка, з’являється портрет… Дзержинського. Ще трохи, і ми матимемо цілу колекцію”, – розповів продавець одного з магазинів Львова.

Хоча в іншій крамниці розповіли, що зі старими “двадцятками” проблем немає. “Натомість ми вже встигли отримати кілька фальшивих купюр номіналом 20 гривень зразка 2003 року”, – розповіла продавець цього магазину.

До того ж українські фальшивомонетники не зациклюються лише на “двадцятках”. Народні умільці підробляють гривні крупніших номіналів, а також долари США та євро. Про це вже неодноразово попереджав Національний банк України.

Тим часом львівські банкіри відзначають, що цьогоріч кількість “фальшивок” зменшилася. “За перше півріччя цього року ми вилучили 71 підроблену банкноту, — це на 57,7 відсотків менше порівняно з аналогічним періодом минулого року”, — розповіла “Газеті” в.о. заступника начальника відділу готівкового обігу та касових операцій Львівського відділення НБУ Олександра Вихрій.

Вона також відзначила, що справді нині “двадцятки”є найпопулярнішими серед фальшивомонетнків. “Минулого року найбільше було підроблених банкнот номіналом 10 гривень. Натомість у першому кварталі цього року найчастіше підробляли “п’ятірки”, а зараз — 20-гривневі купюри, — сказала О. Вихрій. Що ж до існування “двадцяток” із портретом залізного Фелікса, то такі працівникам Нацбанку на очі ще не потрапляли. “До нас потрапляють “професійні” фальшивки”, — сказала вона.

Водночас українці домовилися з американцями спільно боротися з явищем підробки доларів. Представники Міністерства внутрішньої безпеки, Міністерства фінансів і Федеральної резервної системи США в Києві провели переговори з Асоціацією українських банків із питання спільної боротьби з фальшуванням доларових банкнот, повідомляє прес-служба Асоціації українських банків.

Відповідно до повідомлення, американська сторона запропонувала налагодити більш тісну співпрацю з українськими банками та спецслужбами в боротьбі з підробкою доларових банкнот, а також запропонувала допомогу в навчанні персоналу українських банків щодо виявлення фальшивих купюр.

Одночасно Національний банк продовжує вводити в обіг нові банкноти з покращеним рівнем захисту. Зокрема, з 28 вересня в обіг надійдуть банкноти номіналом 2 гривні зразка 2004 року. Про це йдеться в Постанові НБУ “Про введення в обіг банкнот номіналом 2 гривні зразка 2004 року і внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” від 14 липня, яка набуває чинності з 2 серпня. Відповідно до постанови, банкноти нового зразка будуть в обігу одночасно з 2-гривневими банкнотами зразка 1992 і 1995 років.

Нацбанк зобов’язав банки приймати без обмежень 2-гривневі банкноти зразка 1992-го та 1995 рр., а видавати — всі, крім зразка 1992 року. Як писала “Газета”, з 1 грудня 2003 року НБУ ввів у обіг банкноти номіналом 20 гривень зразка 2003-го, з 29 березня 2004 року – номіналом 50 гривень зразка 2004-го, а з 14 червня – банкноти номіналом 5 гривень зразка 2004-го.

До кінця цього року Нацбанк має намір також ввести в обіг банкноти номіналом 10 гривень нового зразка. Водночас Нацбанк не планує 2004 року змінювати дизайн 100- та 200-гривневих банкнот.

Уляна Куйдич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...