Володимир Тринька, голова бюджетної комісії Львівської міської ради: ”Я категорично проти того, щоб інвестором комунальних підприємств був міський бюджет”

|

“Проблема міських комунальних підприємств, в тому, що вони займають монопольне становище на ринку. Відсутність конкуренції не стимулює їх покращувати роботу. Ні “Львівводоканал”, ні “Теплоенерго” не відстежують реальної собівартості послуг, які вони надають. І не тривожаться тим, чому ця вартість така висока.

Проблеми комунальних підприємств не повинні ставати проблемами міського бюджету. Ми зобов’язані фінансувати лише захищені статті бюджету: охорону здоров’я, освіту тощо. Ніхто не буде перетягувати ковдру з болючих місць на ледь почервонілу шкіру.

Такі структури як “Львівводоканал” чи “Теплоенерго” повинні бути прибутковими. Але для цього перш за все повинно знайти інвестиції. А керівників комунальних підприємств, які не справляються з роботою, треба або звільняти, або змушувати працювати.

Зрозуміло, що в теперішній ситуації, яким би талановитим менеджером не був, без додаткового фінансування справи не вирішиш. Але це фінансування потрібно знайти. Я категорично проти того, щоб інвестором був міський бюджет. Ці гроші будуть використовуватися фактично безконтрольно і черговий раз підуть у пісок. Лише бізнесовий інвестор зможе реально проконтролювати витрати.

Інший шлях – створення конкуренції у наданні цих послуг. Десь можна встановити дахові котельні, десь є можливість від’єднати будинок від центральної теплоцентралі. Але, звичайно, конкуренція теж повинна бути контрольованою”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...