Електрички теж дорожчають - „Поступ“, 1 липня

|

Уже найближчим часом ціни на квитки в приміських електричках підвищаться в середньому на 15-20%. Про це „Поступ“ повідомив заступник начальника служби пасажирських перевезень Львівської залізниці Богдан Яворський. За його словами, нині приміські перевезення для залізниці є досить збитковими. Власне це й спричинило підвищення цін. Утім, залізничники кажуть, що для пасажирів різниця в ціні не буде суттєво відчутною. Наприклад, якщо зараз ціна на квиток у межах 1-ї зони складає 85 коп., то після підвищення вона складатиме 95 коп.

За словами Богдана Яворського, будь-яке підвищення цін слід погоджувати з органами місцевої влади (тут — з Львівською облдержадміністрацією), які мають компенсувати бюджету невеличку частку збитків залізниці. Львівська залізниця вже закінчує оформлення відповідних документів в управлінні юстиції ЛОДА, відтак (приблизно за десять днів) остаточно затвердять нові тарифи на проїзд у приміських потягах.

“Нині ЛОДА вже компенсувала Львівській залізниці 646 тис. грн, — каже Богдан Яворський. — Проте ця сума — мізер порівняно з тим, що необхідно. Щодо покращання умов проїзду у приміських електричках, то підвищення цін на квитки на це не вплине, залізниця підвищуватиме комфорт іншими засобами“.

На сьогодні деякі приміські маршрути є особливо збитковими для Львівської залізниці, деякі з них вже навіть скасували. Серед неприбуткових маршрутів залізничники називають, зокрема, „Львів — Борислав“, „Львів — Сихів“, з віддалених — „Самбір — Нижанковичі“, „Самбір — Сянки“, „Дрогобич — Самбір“. А електричка „Львів – Ходорів“ „славиться“ постійними клієнтами-хуліганами. Натомість приміські потяги „Львів — Трускавець“, „Львів — Красне“ стабільно є найрентабельнішими та найпоряднішими маршрутами у Львівській області.

Олена ДУБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...