Офіційно-конфеденційний візит - „Поступ“, 4 червня

|

Як уже повідомляв „Поступ“, вчора у Львові з одноденним візитом перебував голова Державної податкової адміністрації України Юрій Кравченко. Разом з ним до нас завітав і його перший заступник Сергій Медведчук, який є координатором ДПА у Західній Україні. Офіційною метою приїзду обох високопосадовців було провести „кущову нараду“ з головами ДПА західних областей України для того, щоб оперативно вирішити питання, які перешкоджають максимальному наповненню бюджету доходами. Принаймні так повідомили „Поступу“ у прес-службі львівської податкової. На запитання, чи є в нашому реґіоні які проблеми із надходженням податків, керівник прес-служби Олег Зуєвський сказав: „Проблеми з наповненням бюджету є всюди, де є платники податків“.

На жаль, про перебіг і результати візиту Кравченка майже нічого не відомо. Адже в порядку денному головного податківця України зустрічі з представниками преси передбачено не було. Та навіть сама податкова не поспішала повідомляти про перший візит Кравченка до Львова як голови ДПА України. Інформацію про цей імовірний приїзд поширив під час позавчорашньої прес-конференції директор МО „Дзиґа“ Маркіян Іванищин, який наразі судиться з львівською податковою. Прес-служба ДПА у Львівській області згодом таки підтвердила це повідомлення, однак мету візиту так і не назвала.

Вчора ж Олег Зуєвський вирішив повідомити, що, крім оперативного вирішення питань щодо надходжень до бюджету, Юрій Кравченко у Львові проводив нараду і задля „підвищення формування позитивного іміджу органів податкової служби та поліпшення роботи з платниками податків“. За словами керівника прес-служби, такі „кущові наради“ відбуваються за графіком і не лише у Львові, а й в Криму, Харкові, Черкаській області тощо.

Отже, після прибуття з аеропорту о десятій ранку Юрій Кравченко одразу відбув на Жовківщину, де знаходиться база відпочинку для податківців „Чарівні озера“, збудовану за часів керівництва Львівською податковою Сергієм Медведчуком, та центр передпідготовки і підвищення кваліфікації керівних органів ДПА України. Там власне і відбулася вищезгадана „кущова нарада“. Після обіду, як повідомила прес-служба, представницька делегація попрямувала у свій хмарочос на Стрийській. До речі, як твердять наші поінформовані джерела, вчора працівники Львівської ДПА одержали негласну вказівку не приїжджати на роботу на дорогих авто, щоб раптом Кравченко не зрозумів „неправильно“ присутність шикарних іномарок під приміщення структури, працівники якої покликані захищати соціальні інтереси громадян.

На Стрийській голова ДПА Україні і продовжив переговори зі своїми підлеглими. Після цього за офіційною інформацією він мав відлетіти зі Львова. Зустрічей з керівництвом області чи міста в його графіку заплановано не було.

Які результати приніс цей візит і яких домовленостей було досягнуто знову ж таки невідомо. В прес-службі ДПА у Львівській області „Поступу“ сказали, що одразу ж підсумки не підбиваються і на це потрібно день-два.

Закритість цього візиту лише надала йому додаткової інтриги. Адже за керівництва Львівською податковою Сергієм Медведчуком Кравченко жодного разу не виявив бажання приїхати до Львова. Як вважає голова Львівської облради Михайло Сендак, однією з цілей цього приїзду є бажання переконатися в достатній ефективності роботи нинішнього керівника Львівської ДПА Мирослава Хом`яка. Адже, як вважало багато експертів та опозиційних політиків, навряд чи якась інша людина зможе дорівнятися в жорсткості фіскальної діяльності з попередником Хом`яка Медведчуком-молодшим. Останній, нагадаємо, в рейтингах впливовості на Львівщині завжди займав перші місця, відсуваючи на другий план навіть губернаторів.

Мар`яна П`ЄЦУХ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *