Модернізація на кордоні - „Поступ“, 26 травня

|

Нову систему паспортного контролю на залізниці незабаром запровадять українські прикордонники, — розповів на вчорашній прес-конференції начальник Західного реґіонального управління Державної прикордонної служби України генерал-майор Володимир Карась.

Незабаром документи туристів скануватимуть і перевірятимуть на місці, а прикордонникам більше не доведеться носитися із паспортами від потягу до пункту пропуску, позаяк необхідне обладнання буде постійно у них. Стражі українського кордону на залізниці носитимуть із собою переносні портативні сканери та комп`ютери зразка ноутбук, де буде вся база даних: наприклад, які особи перебувають у розшуку чи порушували закон, які паспорти загублено і є недійсними.

Нині необхідна техніка уже закуплена, кажуть у ЗРУ ДПСУ, тож незабаром нею оснастять прикордонні пости. До речі, зауважив пан Карась, сусіди (польські, чеські та словацькі прикордонники) працюють ще за старою системою.

Також планують експеримент спільного патрулювання: українські та польські вартові разом обстежуватимуть прикордонну територію обох держав. Наразі не передбачають, що українські прикордонники (зрештою, так само, як і європейські) перевірятимуть подорожувальників, беручи у них відбитки пальців. Проте, зауважив генерал-майор, таке нововведення цілком можливе.

Водночас з першого травня на польському кордоні вже функціонує нове обладнання, спеціально закуплене на кошти ЄС для ущільнення європейського кордону: тепловізійна техніка (спеціальна апаратура, що за допомогою антени сканує територію в радіусі приблизно 10-15 кілометрів), прилади відеоспостереження та нічного бачення, спецрентгени, що „обстежують“ вантажівки.

Проте, вважає пан Карась, така модернізація не надто впливає на результативність роботи на кордоні, важливішим є дисципліна та кмітливість вартових. Бо попри гірше технічне забезпечення, українські прикордонники усе ж працюють значно ефективніше за своїх „новоєвропейських“ колег, каже генерал-майор.

Катерина ЗЕЛЬМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.