День Європи у Львові - „Львівська газета“, 20 травня

|

Цьогоріч День Європи в Україні святкують із більшим розмахом, аніж торік. Незважаючи на те, що держава лише наміряється вступити до Європейської Спільноти, найбільше свято континенту в Україні відзначають уже вдруге.

Узагалі-то, урочистість припадає на 9 травня, коли заснували Європейський Союз. Саме цього дня міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував створити Європейське об’єднання вугілля та сталі як засіб зміцнення миру та стабільності на континенті. День Європи став символом миру та єднання, оскільки завдяки Європейському Союзу колишні вороги можуть тепер не лише жити разом, а й творити спільну економічно-політичну громаду.

Прикметним є той факт, що святкування Дня Європи відбувається відразу в трьох містах України – Києві, Дніпропетровську та Львові. Представники Європейської комісії, які організовують дефіляди, заявили, що цьогорічні урочистості в Україні наймасштабніші з-поміж усіх, які проводять у європейських державах.

Нагадаємо, що минулого року святкові заходи з нагоди Дня Європи проводили вперше лише в Києві. Згодом президент України видав Указ про його щорічне святкування.

.15 травня Київ і 18 травня Дніпропетровськ уже відзначили День Європи, тепер черга за Львовом, розташованим найближче до кордонів із ЄС.

Слід зазначити, що всі заходи проходять під девізом: “Європейський Союз стає ближче до України”.

Як повідомила в коментарі “Газеті” начальник відділу зовнішніх зв’язків Львівської міської ради Ірина Подоляк, у нашому місті святкування відбуватимуться на проспекті Свободи біля Оперного театру. В рамках Дня Європи пройде концерт популярної музики просто неба за участю відомих вітчизняних і зарубіжних виконавців. Окрім того, презентуватимуть Європейське містечко, у якому буде представлено 12 країн-членів ЄС і стільки ж інформаційних палаток. “У Європейському містечку надаватимуть інформацію про ЄС, – розповіла пані Подоляк. – Усі посольства країн ЄС, які представлені в Україні, з ентузіазмом працювали над організацією цього заходу та підготували багато сюрпризів”.

Якщо вірити організаторам свята, то нині львів’яни матимуть можливість поспілкуватися з послами європейських країн, перевірити свої знання про ЄС у вікторинах й інших цікавих заходах.

“Ми відповідально поставилися до святкування Дня Європи в нашому місті, тому все має пройти на найвищому рівні, – наголосила Ірина Подоляк і додала: Думаю, що свято сподобається львівській громаді…”

Андрій Горуна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.