Гранатомет у мішку - „Львівська газета“, 17 травня

|

Ця історія розпочалась у вівторок, 12 травня. У редакцію “Газети” зателефонував чоловік, який назвався Василем, і повідомив, що його знайомі в районі вул. Стрийської знайшли протитанковий гранатомет. Пан Василь також сказав, що воліє залишитися анонімом, а тому готовий покласти зброю у визначене місце, щоби туди прибули сапери, а також журналісти.

Преса, на його думку, повинна надати розголосу цій справі: яким чином у місті може з’являтися “безгосподарна” зброя? Однак пропозиції “Газети” він спочатку не сприйняв, сказав, що зателефонує пізніше, і поклав слухавку.

Упродовж тижня було ще кілька дзвінків. Пояснення пана Василя, звідки в нього з’явилася ця зброя, виглядали дещо плутано. Спочатку він стверджував, що гранатомет знайшли на вулиці знайомі, перенесли до себе в підвал, а потім злякалися відповідальності й тому не звертаються в міліцію. Потім він пояснював, що трофей у паперовому мішку вручили його знайомим на вулиці невідомі, сказавши, “що їхні діти забули тут петарду”. Пояснення видалися досить дивними, але коли пан Василь детально описав, як виглядає зброя, стало зрозуміло – тут не до жартів, бо гранатомет уже був приведений у бойову готовність. Досить натиснути на гашетку, і… Ми знали, що таку зброю може розрядити тільки фахівець, бо це одноразовий заряд, і скласти ствол назад після приведення у бойову готовність уже неможливо.

Кілька разів ми навіть домовлялися про зустріч і про визначення місця, але наголошували – таку операцію треба проводити за світлового дня і в найбільш безпечному місці. Але кожного разу розмова припинялася. “Я ще не готовий, треба ще подумати”, – казав анонім.

І ось у п’ятницю після 10-ї вечора пан Василь зателефонував у “Газету” та на ТРК “Люкс” і повідомив, що снаряд знаходиться у Стрийському парку, біля станції “Сонячна” дитячої залізниці. Журналісти негайно повідомили про події міліцію та Міністерство надзвичайних ситуацій.

Близько півночі гранатомет знайшли. Він лежав в паперовому мішку у вказаному місці, неподалік від тротуару. Трофей сфотографували, описали (зафіксували номер) і в супроводі ескорту ДАІ відвезли за межі міста, де успішно розрядили.

Директор “Газети” Юрій Назарук, який безпосередньо брав участь у цій спецоперації, каже: “Мені дуже дивно, що такі небезпечні предмети можуть отак просто з’являтися в нашому місті. А якби його знайшли діти? А якби випадковий цікавий перехожий спробував привести його в дію? Добре, що й журналісти, і правоохоронці відреагували надзвичайно оперативно та професійно. Хочеться подякувати людям, які, фактично ризикуючи своїм життям, відвели загрозу”.

Олесь Старовойт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.