П’ятикласниця Ярина здолала церебральний параліч і підкорила Говерлу... - „Високий замок“, 27 квітня

|

На Заньківчанському вечорі вшанували Героя України, доктора медичних наук Володимира Козявкіна.

Одним з перших у ще напівтемний зал театру імені Марії Заньковецької увійшов Андрій Дунько у супроводі батька. Хлопцеві давався тяжко кожен крок, він спирався одразу на дві палички… Є така страшна недуга – дитячий церебральний параліч, ураження центральної нервової системи і мозку. Ще не так давно Андрій зовсім не міг ходити. Тепер має надію, що невдовзі зможе обходитися без паличок…

Андрій – один з багатьох сотень пацієнтів доктора медичних наук, директора Міжнародної клініки відновного лікування Володимира Козявкіна. 12 разів цілком безоплатно хлопець лікувався у Львівському філіалі клініки. Дехто вважає, що Володимир Ілліч лікує лише дітей іноземців. Професор спростував це. Половина його пацієнтів – діти з України. Увесь перший ряд театру цього вечора віддали батькам і дітям, хворим на церебральний параліч, якими опікуються Львівська асоціація „Надія“ і клініка професора Козявкіна.

Ще наприкінці 80-х років минулого століття тоді мало кому відомий лікар-невролог з невеликого містечка Дубно на Рівненщині кинув виклик ДЦП, розробивши нову систему реабілітації – методику біомеханічної корекції хребта. Нині найбільші авторитети світу у цій галузі медицини вважають метод професора Козявкіна найефективнішим. Мені не раз доводилося бачити на власні очі: діти і підлітки, роками прикуті до інвалідного візка, після двотижневого курсу лікування в його клініці робили перші самостійні кроки…

Ведучий вечора, художній керівник театру народний артист України Федір Стригун, мав усі підстави сказати: „Якщо інші пробивають дорогу в Європу, то Володимир Ілліч пробив дорогу з Європи в Україну“. За останні 14 років (у травні 1990 року у Львові відкрито лікувально-реабілітаційний центр) в ефективності лікування ДЦП пересвідчилися сім тисяч пацієнтів з багатьох країн Європи, США, Канади. Є певна символіка у тому, що медичне „підкорення світу“ Володимир Козявкін почав з Німеччини. Його мама у роки війни зазнала у цій країні поневірянь і принижень як остарбайтер… Не лише директор, а й майже увесь персонал клініки володіє німецькою мовою. Адже більшість пацієнтів – з Німеччини й Австрії. Днями Володимир Ілліч мав зустріч з послом Японії в Україні. Він вів розмову про лікування японських дітей у Міжнародній клініці в Трускавці…

Присутні у залі буквально засипали героя вечора записками-запитаннями. Вони стосувалися і медицини, і політики, і стосунків з владою. Володимир Ілліч зазначив, що унікальну споруду Міжнародної клініки вдалося звести без копійки бюджетних коштів, він нічого не просив у влади. Ця фраза дала привід губернатору Львівщини Олександру Сендезі пожартувати: „Якщо влада не допомагає, то не повинна заважати. Ми Козявкіну не заважаємо, обіцяю так чинити і надалі…“

В одній із записок стверджувалося, що професор Козявкін є учнем відомого народного зцілителя Миколи Касьяна. „Я дуже поважаю Миколу Андрійовича, але не стажувався у нього жодного дня. Натомість мені приємно, що він скеровує до нас дітей, хворих на церебральний параліч…“

Світове визнання аж ніяк не заколисує директора клініки. Невдовзі планує розпочати спорудження поруч з клінікою великого критого басейну для лікування ДЦП, запровадити з цією ж метою їзду на конях верхи. А ще загорівся ідеєю організувати у Львові Академію медико-соціальної реабілітації, щоб його знання, його досвід ставали надбанням багатьох медиків – наших і зарубіжних…

Тепло зустріли присутні виступ народної артистки України Ніни Матвієнко. Вона подарувала зцілителю слова любові і в’язанку пісень. Федір Стригун вже склав свої повноваження, а на сцену одне за одним піднімалися люди з букетами квітів. Була серед них і пацієнтка професора, учениця п’ятого класу Львівської середньої школи № 4 Ярина Хміль: „Завдяки вам, дорогий Володимире Іллічу, я здолала свою хворобу і підкорила Говерлу“, – сказала вона під оплески усього залу.

Борис КОЗЛОВСЬКИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *