Сергій Мутін: „Треба покласти край руйнівним діям самозванців, які дискредитують карате” - „Львівська газета“, 21 квітня

|

Розмова із , володарем чорного пояса з кіокушінкай-карате, президентом спортивного клубу “Канку”

Нині охочі займатися силовими видами спорту не мають практично жодних перепон для втілення своїх бажань. Хіба єдину – проблему вибору. Адже в розмаїтті напрямків єдиноборств і справді інколи дуже важко зорієнтуватися та вибрати з-поміж них те, що найбільше до душі. Зокрема, є чимало різновидів такого виду спорту, як карате. Один із найпопулярніших – кіокушінкай-карате. Про нього розповідає володар чорного пояса (1 дан) із кіокушінкай-карате, президент спортивного клубу “Канку” Сергій Мутін.

– Пане Сергію, чим кіокушінкай відрізняється від інших напрямків карате?

– Кіокушінкай – один із найбільш жорстких силових напрямків у карате. В його спортивному різновиді дозволений повний контакт без захисного спорядження. Велике значення приділяють фізичній кондиції бійців і, що дуже важливо, їхній психологічній підготовці. Своє вміння можна застосовувати виключно у критичних випадках або ж на спортивній арені. Неприпустимою є агресивна, зверхня поведінка, адже будь-які прояви жорстокості чи брутальності знецінюють карате в очах оточуючих. Найперше, що виховує карате, – це сила духу. Засновник стилю кіокушінкай – Масутасу Ояма, японець корейського походження. За більш як п’ятдесят років свого існування кіокушінкай знайшов чимало прихильників у всьому світі, його практикують близько 20 мільйонів людей.

– Як розвивається кіокушінкай-карате на Львівщині?

– На Заході України цей стиль почав бурхливо розвиватися після 1995 року. Наразі право на його викладання мають два центри: клуб “Канку” та Львівська обласна федерація кіокушінкай-карате під керівництвом Олександра Короля, володаря 2-го дану. Реально ж секцій значно більше, проте вони не відповідають усім необхідним вимогам. Люди, які очолюють ці секції та вважають себе тренерами, насправді не мають належної кваліфікації. Їхня діяльність дуже шкодить розвитку карате, тому що учні цих горе-наставників отримують від них неправильну, спотворену інформацію. Псевдотренери ще й влаштовують іспити, роздають направо й наліво пояси різного ґатунку. Час від часу до мене приходять їхні учні з вищими кю (пояси аж до чорного). Стає очевидним, що мої спортсмени, навіть ті, які мають нижчі кю, знають і вміють незрівнянно більше, вже не кажучи про тих, хто здобув вищу кваліфікацію. Мені шкода людей, які потрапляють до некваліфікованих тренерів, бо вони даремно гають час і сили. Як професіонал, уболіваю за свою справу та вважаю, що треба покласти край руйнівним діям самозванців, які дискредитують карате.

– Чи не може хтось із цих “самозванців”, про яких говорите, закинути вашому клубу й обласній федерації, що саме вони дискредитують карате?

– Як уже зазначав, лише клуб “Канку” та Львівська федерація мають право на викладання. Наші організації належать до Всеукраїнської федерації кіокушінкай-карате, яку очолює Олександр Гончаренко, володар 4-го дану. Всеукраїнська федерація, у свою чергу, належить до Світової федерації кіокушінкай-карате із центром у Токіо. Завдяки семінарам під керівництвом провідних майстрів України та Європи отримуємо необхідні знання й інформацію. Пояси, які вдягають наші спортсмени, офіційно затверджені та відповідають рівню кваліфікації бійців. Наші учні мають можливість вдосконалювати свою майстерність у міжнародних школах, де збираються спортсмени із різних країн, аби обмінюватися досвідом. Таким чином підтримуємо стабільно високий професійний рівень усіх членів нашої спільноти.

– Якими є досягнення двох львівських організацій?

– Упродовж останніх років наші учні неодноразово ставали призерами та чемпіонами України та Європи. Треба відзначити провідних спортсменів – Анну Цибко, Поліну Білоконь, Наталю Мутіну, Тараса Гаврильця – вихованців клубу “Канку”, а також Олега Короля та Віталія Крюкова – учнів Олександра Короля. Завдяки високому рівню майстерності вони багато разів виборювали чемпіонські титули та медалі різного ґатунку на змаганнях всеукраїнського та європейського рівнів. Великі надії покладаємо на перспективних спортсменів Максима Волченкова й Тараса Долиновського. Своєю наполегливістю та працьовитістю старші учні, які досягли високих результатів, дають хороший приклад для наслідування молодшому поколінню.

Із минулорічного чемпіонату Європи в литовському Каунасі, який зібрав близько 400 учасників, п’ятеро львів’ян привезли чотири “золота” та дві “бронзи”. Абсолютними чемпіонами (перші місця в ката й куміте) стали вихованці клубу “Канку” Наталя Мутіна і Тарас Гаврилець, Анна Цибко посіла третє місце. Ще одну “бронзу” виборов Олег Король із Львівської обласної федерації. Останніми роками, за підсумками змагань різних рівнів, центр кіокушінкай-карате на Західній Україні перемістився до Львова.

Цього року за результатами відбіркових змагань до збірної України, яка візьме участь у чемпіонаті Європи у Пловдиві (Болгарія), потрапили Наталія Мутіна, Поліна Білоконь, Анна Цибко з клубу “Канку” й Андрій Коваль із Львівської обласної федерації.

Щодо молодших спортсменів, то вони спробують свої сили на відкритій першості Львівської області серед дітей, яка відбудеться 25 квітня у спорткомплексі “Динамо” по вул. Вітовського. До львів’ян приєднаються гості з інших областей. Наші юні каратисти боротимуться за місця у збірній Львівщини, яка згодом візьме участь у чемпіонаті України.

Розмовляла Христина Уткельбаєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.