Перетворення палацу Потоцьких - „Високий замок“, 5 квітня

|

У Львівській галереї мистецтв триває ремонт. Про це кореспонденту “ВЗ” розповів заступник директора галереї з наукової роботи Володимир Пшик. Ремонту тут не було давно, так що встиг протекти дах, і вода почала псувати стіни. Власне ремонтують лише експозиційні зали, розташовані на другому поверсі. Їх вісімнадцять, втім, наразі майстри займуться сімнадцятьма. У 18-му – унікальна ліпнина на стінах, яка потребує особливого підходу та реставрації. На повноцінну реконструкцію будівлі потрібно півтора мільйона гривень. На жаль, сьогодні є лише 300 тисяч гривень, які виділила “Укрзалізниця”. З них 60 тисяч гривень піде на протипожежні системи та охоронну сигналізацію. Ремонт планують завершити у другій половині травня.

На першому ж поверсі сьогодні монтують унікальну виставку оборонних споруд Волині, Галичини та Закарпаття. Її можна буде оглянути після Великодня.

У сусідньому палаці Потоцьких експозиційні площі картинної галереї розмістяться тільки на першому поверсі. Офіційно галерея взяла цей палац в оренду в міста на 10 років, але впевнена, що угоду продовжать. У підвалі палацу Потоцьких розташують кав’ярню, а на верхніх поверхах буде резиденція президента України. Там також триває ремонт.

Оксана СОЛУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.