“Потік туристів в українські Карпати зростає щодня” - „Львівська газета“, 25 березня

|

Розмова з Наталею Гасюк, виконавчим директором Ради з туризму Карпатського регіону

Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк запропонував звільнити від сплати ПДВ “усе нове будівництво об’єктів курортно-туристичної галузі”. Про необхідність такого закону він заявив на спільному виїзному засіданні Комітету Верховної Ради з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму та колегії Державної туристичної адміністрації, що відбулося в Яремчі.

Про цю ініціативу франківського губернатора і про стимулювання розвитку туристичної галузі “Газеті” розповіла виконавчий директор Ради з туризму Карпатського регіону Наталя Гасюк:

– Дуже добре, що засідання колегії Держтурадміністрації відбулося саме у Франківську, бо фахівці, які приїхали сюди зі столиці, з інших областей України, змогли побачити, як змінився регіон за останні п’ять років. На прикладі Яремчі було продемонстровано, як може розвинутися невеличке містечко завдяки туристичній галузі, а на прикладі Трускавця – як треба залучати іноземні інвестиції.

– У чому особливість цього засідання?

– Виїзне засідання колегії Державної туристичної адміністрації відбувалося вперше. Основною темою було обговорення шляхів створення привабливого національного туристичного продукту на прикладі Карпатського регіону, а завданням – ухвалення рішень, які б допомогли розвитку галузі. Це, зокрема, і питання спеціального режиму оподаткування туристичних об’єктів, які створюються або починають розвиватися. Спеціальний режим оподаткування міг би стосуватися податку на прибуток, земельних зборів і ПДВ.

– Якою, на вашу думку, мала би бути його тривалість?

– Я вважаю, що запроваджувати спеціальний режим оподаткування варто на певний термін – два-три-п’ять років – залежно від розміру і значущості об’єкта, який будують. Це стимулювало б підприємців вкладати кошти в розвиток туристично-рекреаційного комплексу. Економічний ефект від цього гіпотетичного нововведення підрахувати наразі важко, але такий крок, безумовно, дасть добрий поштовх для подальшого розвитку туризму.

– Але ж і без того в Карпатах спостерігаємо туристичний бум?

– Справді, все більше туристів з України та з-за кордону приїжджають відпочити в Карпати, і все більше українців вкладають кошти у будівництво невеликих об’єктів. І це не тільки, як заведено вважати, люди з Києва чи зі східної України. Будувати починають багато місцевих жителів, особливо тих, що повернулися із закордонних заробітків. Щороку на території Карпатського регіону відкривають 20-40 об’єктів, готових приймати туристів.

Це маленькі приватні готельні комплекси, в яких може бути як 30-40 номерів, так і 2-3 кімнатки. Щосезону кількість працівників туристичної галузі регіону зростає на 15-20 відсотків. А уявляєте, якими могли б бути ці цифри, якби вдалося запровадити спеціальний режим оподаткування? До того ж, він сприяв би будівництву масштабних туристично-рекреаційних комплексів. Адже питання відпочинку великих туристичних груп у Карпатах, хоча частково й вирішене, все ще залишається проблемним.

– Що ще пропонує Рада з туризму?

– Вирішити питання безвізового режиму перебування в Україні туристів із Західної Європи, Північної Америки, Австралії та Японії. Наразі ця система діє тільки в Бориспільському аеропорту і Криму. На західному кордоні України є кілька автомобільних переходів і міжнародний аеропорт у Львові, де також добре було б запровадити таку дозвільну систему. Тобто щоб люди, які дійсно подорожують, могли отримати право на 14-денне перебування в Україні відразу ж на митниці. Йдеться нині також про запровадження так званих “зелених коридорів”. Це коли перевірку туристичних груп на кордоні митники двох країн здійснюють спільно.

– Це так важливо?

– Звичайно. Адже потік туристів в Україну, зокрема в Карпати, щороку зростає і, судячи з усього, буде зростати й надалі. Ми розпочинаємо дуже важливий для популяризації регіону спільний проект із Радою з туризму німецької землі Саксонія. Внаслідок його реалізації Карпатський регіон України стане складовою часткою європейського маршруту, що починатиметься від німецько-польського кордону біля Балтійського моря і закінчуватиметься в нас, у Карпатах. Наприкінці січня. Євросоюз підтвердив, що проект отримає фінансування в сумі 800-900 тис. євро. Перша зустріч координаторів, партнерів і виконавців проекту, розрахованого на три роки, відбудеться у Дрездені в середині травня.

Розмовляв Тарас Ткачук, Івано-Франківськ

ДОВІДКА

Раду з туризму Карпатського регіону створили для підтримки розвитку та маркетингу туристичної галузі Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська і Чернівецька облдержадміністрації за підтримки громадськості та туристичного сектору в серпні 2001 р. У 2003 р. асоційованим членом організації стала Тернопільська ОДА. Діючими членами Ради нині є понад 60 туристичних організацій, закладів освіти та громадських організацій Карпатського регіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.