Ціни на хліб ростуть - „Ратуша“, 26 лютого - 4 березня

|

Від учора львів’яни та меш канці всього регіону купують трохи дорожчий хліб. Хоча відпускні ціни на продукцію хлібопекарень зросли несуттєво (на одну копійку) та стосуються не всіх хлібозаводів і не всіх видів продукції, справжній привід для хвилювання може з’явитися у населення не пізніше літа. Саме до цього часу, за прогнозами експертів, вартість однієї хлібини у продуктових магазинах може кардинально змінитися порівняно з нинішніми цінами.

Наразі більшість керівників хлібозаводів заперечують будь-які плани щодо підвищення відпускної ціни на свою продукцію. Про неможливість подорожчання говорять і в облдержадміністрації. Володимир Соболь, заступник голови правління ВАТ “Хлібозавод №1”, повідомив, що наразі у планах заводу не передбачається змінювати вартість хлібопродуктів. Однак у плановому відділі того ж підприємства нашому кореспондентові не робили таких категоричних заяв. Більше того — розповіли, що перший хлібозавод уже підняв випускну ціну на хлібобулочні вироби вищого ґатунку, а подальші питання щодо цінової політики пекарні залежатимуть від зміни цін на паливо, електроенергію, борошно. А, як відомо, газ віднедавна подорожчав. Та й енергетики підняли ціни на свою продукцію, обі-цяючи й далі піднімати її поступово.

Ціна газу для промислових підприємств зросла ще з початку цього року. Всеукраїнська асоціація пекарів ще тоді передбачила, що така тенденція вплине на вартість хліба приблизно на одну-дві копійки. Однак і надалі газовики обіцяють поетапно піднімати ціну на свою продукцію на три відсотки щомісяця аж до липня. При цьому варто зазначити, що газ становить до п’яти відсотків собівартості хлібопродукції.

Незважаючи на такі прикрі обставини, керівництво області вважає, що особливих приводів для хвилювання у хлібопекарень та населення нема.

P. S. У момент верстки газети стало відомо, що в кількох львівських крамницях ціна на хлібобулочні вироби зросла на 10-15 відсотків. Зокрема, це стосується магазинів “Хлібозаводу №5”.

Юля БАСЕНКО

Коментар

Іван СТЕФАНИШИН, заступник голови Львівської обласної держадміністрації з питань агропромислового комплексу:

“Держава постійно намагається впливати на ціни хлібопродуктів. Це, зокрема, стосується урядової програми щодо цін на соціальні продукти. Ми також постійно постачаємо борошно до хлібопекарних підприємств зі Стабілізаційного фонду й Держрезерву. Запаси зерна є такими, що у найближчому майбут-ньому його дефіциту не буде. До речі, ціни на це борошно є значно нижчими від ринкових. Тому, якщо хтось із керівництва хлібозаводів знову заговорить про необхідність підвищення вартості своєї продукції, то це їхні монополістські проблеми. Такі запаси дотаційного зерна, які надходять з державних підприємств, перекривають усі подорожчання палива й електроенергії.

Що стосується цін на газ, то відповідних рішень Кабміну щодо його поетапного подорожчання немає. Передбачається лише одноразове підвищення на три відсотки. Всі інші заяви і публікації спрямовані виключно на залякування населення та дестабілізацію ситуації.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.