Microsoft прийшла у Львів - „Львівська газета“, 3 лютого

Ратуша-ForUm

|

Учорашній день став справді неординарним для українських користувачів комп’ ютерної техніки. У Львів завітали представники виробника найпопулярнішого у світі програмного забезпечення – корпорації Microsoft. Уперше в нашому місті вони провели семінар-презентацію україномовної версії нового офісного пакета компанії Office-2003. Львівський семінар став четвертим в організованій корпорацією презентації Microsoft Office 2003 Road Show у шести найбільших містах України. 26 січня схожа презентація відбулася в Харкові, 27 січня – в Донецьку, 29 січня – у Дніпропетровську. 3 та 4 лютого такі семінари-презентації проведуть в Одесі та Києві. Програма презентацій нового офісного пакета стала першим для Microsoft виїздом у регіони, досі презентації нових програмних продуктів й інші семінари корпорація проводила лише в Києві.

Програмний пакет Microsoft Office – це п’ять повністю та якісно перекладених українською програм, звичних для вітчизняних користувачів: текстовий процесор Word, процесор електронних таблиць Excel, система презентацій Powerpoint, клієнт електронної пошти й одночасно персональний інформаційний менеджер Outlook і система управління базами даних Access. Головною особливістю, що вирізняє Office 2003 від “старших” аналогічних програмних пакетів, є використання уніфікованого формату файлів XML, що значно полегшує інтеграцію даних й управління ними в середовищі Office і не лише в ньому. Щоправда, вартість ліцензії на новий “офіс” – висока: “відпускна ціна” права інсталювати пакет для одного користувача становить 450 доларів США плюс дилерські “накрутки” партнерів Microsoft. Для неприбуткового використання вартість ліцензії менша. “Разом із пакетом Microsoft Office Professional надійшла у продаж версія Office Students&Teachers, яка нічим не відрізняється від професійної за наповненням, але коштує близько 100 доларів, – повідомила “Газету” менеджер із маркетингу представництва Microsoft в Україні Валерія Казбан.

Пані Валерія не уточнила, скільки пакетів нового “Офісу” вже реалізували. “Ми продаємо українізований Office 2003 лише місяць, тому про якісь підсумки реалізації зарано говорити. Узагальнені статистичні дані оприлюднимо лише восени”, – зауважила менеджер корпорації. Пані Казбан задоволена реакцією львівської комп’ютерної громади на семінар: “У презентації взяли участь 50 осіб, зокрема директори з інформаційних технологій і відповідальні особи великих підприємств, які вирішують питання закупівлі програм для корпоративних програм. Нам дуже приємно, що у Львові так відреагували на наш захід”.

Зазначимо, що Microsoft Office 2003 не є першим пакетом компанії, який переклали українською. За домовленістю між Microsoft і урядом, уже українізували Word та Outlook з комплекту Microsoft Office XP. Понад три тисячі таких офісних пакетів встановили в Мінфіні, а також в інших урядових установах.

Окрім власне пакету Microsoft Office 2003, представники корпорації представили базовану на продуктах Office Microsoft Office System інтегровану систему електронного документообігу та швидкого обміну даними всередині офісу на основі формату XML. Представники партнерів Microsoft корпорацій Hewlett-Packard та Intel ознайомили присутніх із особливостями впровадження програмних продуктів на сучасних комп’ютерах їхнього виробництва.

Не обійшлося і без подарунків: під час семінару серед його учасників провели лотерею, в якій розіграли сувеніри та футболки від Microsoft. Головний приз лотереї ліцензійну версію Microsoft Office 2003 українською здобув представник АТ “Кредит Банк (Україна).

Віктор Гальчинський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *