“Магнус” під прицілом - Львівська газета, 26 січня

Ратуша-ForUm

|

У Львові розгортається новий фінансовий скандал із міжнародним присмаком. У суботу офісні приміщення ЗАТ “Львівський центральний універмаг”, відоме під назвою “Магнус”, захопили озброєні бійці загону “Титан” і ВДСО. Власники торгового центру, більшість акцій якого належить польським бізнесменам, розгублені.

Хто саме стоїть за силовим захопленням “Магнуса” – наразі не відомо. Принаймні цього не знає гендиректор Ірина Гриців, зі слів якої преса дізналася про інцидент.

– У суботу озброєні правоохоронці просто не пропустили мене у власний кабінет, – розповіла пані Гриців “Газеті”. – Вони мотивували свої дії рішенням Бориспільського районного суду Київської області від 22 січня 2004 року.

Гендиректор “Магнуса” каже, що невідомі особи, які називалися новим керівництвом підприємства, пояснили їй у суботу, що 22 січня в Києві відбулися загальні збори акціонерів ЗАТ “Львівський центральний універмаг”, які ухвалили рішення про призначення нового керівника – Юрія Кавецького. Того ж дня за позовом одного з міноритарних акціонерів Богдана Бавдиса Бориспільський районний суд ухвалив рішення про примусову передачу документації підприємства новому керівникові.

Ірина Гриців спробувала потрапити у свій кабінет. Їй це врешті-решт удалося, однак колишній працівник підприємства Василь Гавтонюк зачинив її у приміщенні та почав погрожувати, вимагаючи добровільно піти з посади генерального директора.

– Він поводився дуже брутально, кілька разів штовхнув мене, погрожував, словом, поводився як господар, – каже Ірина Гриців. – Мені довелося викликати працівників Галицького райвідділу міліції, однак вони не помітили порушень у його діях.

Загалом ситуація навколо “Магнуса” виглядає, м’яко кажучи, дивною. 22 січня відбулися збори акціонерів, про які нікого з головних власників не повідомили (за статутом, збори визнають легітимними за наявності акціонерів, яким належать понад 60% акцій). Того ж дня до суду звертається акціонер, якому належать менше, ніж 0,5% акцій, і вимагає від нового керівника виконати свої обов’язки. І того ж дня суд задовольняє позовні вимоги, одночасно зобов’язавши “старе” керівництво передати документи та надати можливість здійснювати діяльність “новому” генеральному директору. Ба більше, “новому” керівництву навіть вдалося 23 січня укласти угоду з правоохоронцями, які перебували в офісі вже на законних підставах.

Голова спостережної ради ЗАТ “Львівський центральний універмаг” Богдан Шалай пояснив “Газеті”, що збори, які нібито відбулися в Києві, не могли бути легітимними і не могли ухвалювати жодних рішень, оскільки контрольний пакет акцій – 67% – належить йому та двом громадянам Польщі, які є його партнерами по бізнесу й інвесторами – Єжи Коніку та Ярославу Новацькі. Ці пани також нічого не чули про збори.

– Думаю, що це спроба якихось наразі невідомих мені сил узяти під контроль прибуткове підприємство, не вкладаючи жодних коштів й особливих зусиль, – вважає гендиректор “Магнуса” Ірина Гриців.

Про інцидент відразу ж повідомили представників Генерального консульства Польщі у Львові. З огляду на те, що контрольний пакет підприємства належить громадянам Польщі, віце-консул Марек Малюхнік прибув до офісу, проте його не пропустили. У Генконсульстві Польщі “Газету” запевнили, що дипломати контролюватимуть законність дій правоохоронців і нового керівництва.

У Галицькому райвідділі міліції пояснили, що правоохоронці, які виїхали на місце події за викликом Ірини Гриців, перевірили документи і, оскільки в нового керівництва була ухвала суду про передачу йому повноважень, вирішили не втручатися.

У “Магнусі” в суботу та неділю торгівля відбувалася у звичному режимі. Кореспондент “Газети” пересвідчився, що продавці ще нічого не знають про можливу “зміну влади”. Це, зрештою, легко пояснити – офісні приміщення розташовані не в універмазі, а поряд, тому візит автоматників продавці могли і не зауважити.

Втім, не кінця зрозумілою залишається позиція нового гендиректора “Магнуса” Юрія Кавецького, а також міноритарного акціонера Богдана Бавдиса, який звернувся до Бориспільського суду. Впродовж учорашнього дня “Газеті” не вдалося з ними поспілкуватися. Сподіваємося, сьогодні вони оприлюднять свою точку зору на цей конфлікт.

Максим Камінецький, Богдан Мазур

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.