Перші покази Артура Сушка - „Львівська газета“, 29 грудня

Ратуша-ForUm

|

ЯК ПОІНФОРМУВАЛИ “Газету” джерела, наближені до керівництва ГУБОЗу України, затриманий 25 грудня на вулиці Грінченка у Львові підозрюваний у вбивстві співробітників спецпідрозділу “Сокіл” УБОЗ Артур Сушко дав перші покази. У допиті брали участь не лише львів’яни, але й високе керівництво з Києва.

Львівські пінкертони отримали сувору вказівку зі столиці оберігати затриманого від гіпотетично можливого фізичного впливу на нього співробітників “Сокола”, бо передбачати реакцію на нього “соколят”, чиїх товаришів він позбавив життя – не важко. Після першого ж допиту підтвердилося, що вбивство підполковника міліції Андрія Орєхова та старшини Богдана Миська – справа рук саме Сушка. Раніше це твердження підкріплювали лише покази його знайомих Оксани Верещак та Андрія Кроншталя. Артур на допитах ні від чого не відмовляється, підтверджує, що розстріляв “соколят” спонтанно, однак поводиться дещо зверхньо. Сушко на допитах видає себе за “борця”, але з чим саме, він точно сформулювати не може. Після показів Артура Романовича зникли всі чутки, які видавали “на гора” деякі мас-медіа, нібито “вбиті міліціонери приїжджали за даниною і взагалі вони могли постріляти один одного, а потім міліція підмінила гільзи”. З Оксаною Верещак Артур Сушко розстався відразу після стрілянини у Кривчицях, і після того вони більше не зустрічалися.

Ще одна новина – 16 вересня, у день убивства “убозівців” Артур Сушко отримав поранення. Якщо бути точнішим – самопоранення. Перестрибуючи через паркан, стрілець засунув “Люгер” за пояс, при приземленні спрацював спусковий механізм, і пролунав постріл. Куля пробила мошонку Сушка. Від больового шоку Артурові спершу здалося, що його смертельно поранено, але невдовзі він зрозумів, що хоча поранення серйозне, але не настільки.

Поранений одразу ж звернувся в лікарню, запевнивши ескулапа, що впав на штир. За певну суму медик зробив вигляд, що повірив йому, продезінфікував рану і… не повідомив міліцію. У той час, коли оперативники шукали його по всьому Львову (існували версії, що об’єкт розшуків уже в Італії чи Іспанії), кривчицький стрілець відлежувався у лікарні сусіднього Тернополя. Там він провів більшу частину свого нелегального життя. Сьогодні представники ГУБОЗу встановлюють, чому так погано спрацювали правоохоронці-тернопільчани. Артур розповів, що повсюдно розклеєні фото настрою йому аж ніяк не піднімали, і породжували відчуття безнадії. Щодо знаряддя вбивства Сушко дає трохи дивні покази. Він розповів слідчим, що, мовляв, в Тернополі якісь знайомі підлили йому клофеліну і забрали зброю та гроші. Цю інформацію перевіряють, бо не виключено, що Сушко просто розібрав пістолет на запчастини (усе-таки – головний речовий доказ), які порозкидав у різних місцях.

Затримали Сушка завдяки тому, що добре спрацювала технічна служба – оперативники з розшуку, та частково допомогла інформація львівського ВБНОН. Спочатку бійці “Сокола” проникли в коридор, що вів до Сушків і їх сусідів, потім дочекалися появи на порозі батька Артура та швидко увірвались у помешкання. Сушко одягнутий спав на дивані, поява “соколят” стала для нього цілковитою несподіванкою. Він майже не змінив зовнішність, хоча неголеність і невеликі вусики, стверджують губозівці, зробили його не вельми схожим із фотографією. Слідчі намагаються отримати від Артура Сушка дані про членів банди, в яку він входив, і обставини нападу на квартиру ректора зооветакадемії Романа Кравціва. Нині “опери” активно розшукують п’ятьох її членів, у тому числі й лідера банди.

Микола Савельєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.