ОСТАННІ НОВИНИ

Науковці прогнозують, що пандемія Covid завершиться у 2022 році

Вероніка Рой

|

Науковці спрогнозували, що у низці країн світу пандемія коронавірусу може завершитися вже у 2022 році та перейти у форму сезонної хвороби. Про це йдеться в інтерв’ю Reuters з провідними науковцями та медиками.

Вчені кажуть першими країнами, які вийдуть з пандемії, матимуть високий рівень вакцинації та природного імунітету серед людей, які перехворіли коронавірусом. Серед них країн можуть бути Сполучені Штати, Великобританія, Португалія та Індія. Разом з тим науковці попереджають, що SARSCoV-2 залишається непередбачуваним вірусом, який мутує, та поширюється серед невакцинованого населення.

Втім вони вважають, що навряд чи варто чекати «апокаліптичного сценарію», у якому вірус мутуватиме надто швидко для утворення імунітету.

Тож більшість експертів переконані, що найгірший етап пандемії закінчиться вже у 2022 році.

«Ми вважаємо, що до кінця 2022 року ситуація з коронавірусом стане контрольованою… Ми зможемо значно знизити кількість випадків тяжкого перебігу хвороби та смертей», – зазначила очільниця експертної групи ВООЗ Марія ван Керхове.

Також у ВООЗ сподіваються, що до кінця 2022-го року 70% населення світу буде вакциновано.

«Якщо ми сягнемо цієї позначки, то ми будемо у кардинально іншій ситуації з точки зору епідеміології», – каже Марія ван Керхове.

За словами гарвардського епідеміолога Марка Ліпсітча, перехід від пандемії до стану ендемічного захворювання буде різнитися у кожній країні залежно від рівня імунітету серед населення та наявності вакцин.

Інші його колеги висловлюються про те, що з часом COVID-19 може стати просто сезонною хворобою, яка вже не буде настільки загрозливою для населення.

Зауважимо, 2 листопада у світі діагностували 484 тисячі нових випадків захворювання на коронавірус. Україна – третя у світі та друга в Європі за смертністю від covid.

Додамо, що за рівнем вакцинації Україна посідає одне з останніх місць у Європі. 

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.