ОСТАННІ НОВИНИ

Двоє мешканців Львівщини підхопили небезпечний лептоспіроз

|

У Львівській області в липні місяці 2017 року зареєстровані 2 випадки лептоспірозу, в липні 2016 року випадки не реєструвались.

Як повідомили львівському порталу ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» захворювання реєструвались в Золочівському районі – 1 випадок і у Львові.

Розподіл захворілих за віком: 50-60р.-1 вип., 70р.і старші – 1 випадок; за соціальним статусом – не працюючі-1 вип., пенсіонери-1 вип. У 2-х випадках – джерело інфекції- м/г, шлях передачі – контактно- побутовий, усі випадки відносяться до антропургічного осередку.

З початку року за 7 місяців зареєстровані 5 випадків лептоспірозу, за аналогічний період 2016 року – 0 випадків. Летальних випадків не було.

З початку року в лабораторії особливо небезпечних інфекцій на виявлення збудників лептоспірозу методами досліджені 51 сірих щурі, відловлені на об’єктах епідризику та в приватних господарствах та 314 екз. мишовидних гризунів, відловлених в природних осередках та у стаціонарних контрольних пунктах на території області, з них у 16 сірих щурів (31,4 %) та у 28 (6,8 %) мишовидних гризунів виявлено носійство лептоспір, у т.ч. виділено 1 живу культуру збудника, що свідчить про активно перебігаючий інфекційний процес серед гризунів.

Протягом червня-липня дослідженні 33 взірці води з відкритих водойм Львівської області. При дослідженні взірців води з озера “Молодіжне» м.Перемишляни та озера «Альбатрос» Жовківського району методом ПЛР лабораторією особливо небезпечних інфекцій виявлені позитивні результати: Лептоспіра Sp.p.(патогенні).

Впродовж 7 місяців 2017 року з керівниками об’єктів різних категорій укладені 388 угод на проведення дератизаційних робіт.

Як відомо, дуже часто лептоспіроз переносять щурі. Чим ще небезпечні ці істоти, ми писали тут.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...