ОСТАННІ НОВИНИ

Петро Порошенко: «Єдину думку, яку ми не збирались враховувати у законі про мову, – це думку Кремля»

Наталя Дуляба

|

Президент Петро Порошенко про підписання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»:

«Це є надзвичайно відповідальний, навіть епохальний день, якого українці чекали багато-багато років. В радянські часи прийняття закону про мову було неможливим, а необхідність його прийняття напряму була відображена вже за незалежності України у її Конституції.

Платформа, фундамент, на якому будується нація і держава, – точно мова. Наголошую, що цей закон аж ніяк не зачіпає жодну мову національних меншин, які проживають в Україні. Чому? Бо він не про це. Жодним чином там не згадується, не обмежується те, що намагається навісити на українців російська пропаганда. Навпаки. Я пишаюся тим, що вдалося зробити за останні п’ять років. Причому зробити без тиску, без примусу, зробити так, щоб це законодавче врегулювання нікого не утискало. Ми просто дали право українцям слухати українські пісні на українському радіо, дивитися українські фільми, читати українські книги. Без примусу. Коли люди прагнуть це читати, коли це стало модно, драйвово. І, відповідно, немодно не знати української мови.

Закон має дуже довгу епопею, і це теж, я вважаю, правильно. Бо ретельне обговорення, яке було організовано і яке тривало місяцями, якщо не роками, точно пішло йому на користь. У законі намагалися врахувати думки всіх зацікавлених сторін, якщо вони сповідують державну політику. Єдину думку, яку ми не збирались враховувати – це думка Кремля чи Москви. Нехай займаються російською мовою.

Тижнями закон обговорювався у Верховній Раді, що теж є правильно. Бо кожен повинен мати можливість висловити свою позицію, і Верховна Рада мала її врахувати. Я також підтримую те, що Верховна Рада прийняла цей закон після 21 квітня. Це яскраво демонструє відсутність будь-якої політичної кон’юнктури при врегулюванні цього державницького закону.

Всі хвилювалися, що закон буде роз’єднуючим, аж ні – виявилося, що закон об’єднує націю. І влада, і опозиція – всі ми рішуче пішли на те, щоб зробити це можливим.

Я скріпляю підписом ретельно збалансований мовний закон. Він вивірений настільки, щоб жодна політична сила не мала підстав ініціювати його перегляд. Немає підстав.

Я сподіваюся, що і нова влада також, ретельно проаналізувавши цей закон, буде імплементувати його норми в життя, бо це є ключова державницька позиція існування Української держави».

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...