ОСТАННІ НОВИНИ

147 випадків зґвалтувань. Педофіла Московченка запроторено у психлікарню

Андрій КОТЕНСЬКИЙ

|

Галицький районний суд Львова визнав львівського педофіла Романа Московченка, організатора християнських таборів, винним у 147 епізодах зґвалтувань та розбещень неповнолітніх. Чоловіка відправили на лікування до психіатричної лікарні. Про це повідомила сторона захисту потерпілих – ГО «Жіночі перспективи».

Фото: Facebook-сторінка Романа Московченка

Ймовірно, що Московченка вже ніколи не випустять на волю.

«49-річний Роман Московченко, який мав незаплямовану репутацію релігійного наставника для дітей в організації «Діти Христа» найімовірніше до кінця життя перебуватиме на примусовому лікування у психлікарні», – йдеться у повідомленні захисників.

«Сторона обвинувачення подала обвинувальний акт у лютому 2021. В червні 2021 року експертиза встановила, що він недієздатний і у серпні ми змінили порядок розгляду кримінального провадження з розгляду обвинувального акту на розгляд клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру. Відтоді було дуже багато засідань, ми дослідили всі докази і 1 листопада 2022 року завершився розгляд справи, суд пішов у нарадчу кімнату і наступного дня виніс ухвалу, якою визнав його винуватим. Жоден епізод суд не відкинув і призначив заходи примусового лікування у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні з посиленим наглядом», – говорить адвокат потерпілих Олег Іванов.

Адвокат також зазначив, що якщо пацієнт буде одужувати і медична оцінка це підтвердить, то вони повернуться до розгляду обвинувального акту. Якщо ж він не буде одужувати, то все життя проведе у психіатричному закладі.

Цікаво, що сам Роман Московченко після свого викриття замкнувся у собі і не відповідав на жодні запитання суду.

«Московченко приймав участь у засіданнях суду у режимі відеооконференції з психлікарні, з ним був поряд лікар. Його стан був такий, що він був нездатний нічого розуміти і відповідати. На екрані він був, але не реагував і на питання не відповідав. Він визнаний неосудним, тому йому призначили законного представника – його матір. Вона завжди була у залі судового засідання», – додав Олег Іванов.

Як викрили педофіла Романа Московченка

Роман Московченко ніколи не залякував дітей, а просто психологічно їх від себе узалежнював. За багато років у правоохоронні органи не звернулась жодна родина – діти просто мовчали.

Лише навесні 2019 року одна з потерпілих звернулася у центр «Жіночі перспективи». Їй було на той момент 22 роки і дівчина потребувала психологічної допомоги після 10 років сексуального насильства від Московченка. Фахівці центру переконали потерпілу звернулася в поліцію, що й стало початком шокуючого розслідування.

Московченко ґвалтував 15 років поспіль

«У травні 2020 року під час обшуку помешкання Московченка знайшли комп’ютери, ноутбуки, жорсткі диски, флешки з відео та фотографіями дітей. Поліцейські були вражені кількістю фото та відео доказів. Також знайшли щоденники, в яких Московченко детально описував свої сексуальні стосунки з дітьми та їхню тривалість. Записи вів із 2005-го до початку 2020 року. Спочатку нотував від руки, а пізніше відсканував усі записи і продовжив набирати їх на комп’ютері. Ці записи стали вагомими доказами у справі», – розповіла адвокатка Галина Федкович.

На відео та фото, знайдених у квартирі Московченка, були ідентифіковані дівчатка, які зараз є вже дорослими жінками. Потерпілі, які звернулися до суду, зв’язувалися з ними, але багато жінок відмовилися давати свідчення і долучатися до справи, зокрема і через страх, що це вплине на їхню репутацію.

На фото команда захисту потерпілих. Фото ГО «Жіночі перспективи»

Раніше Львівський портал повідомляв, що керівника нелегального християнського табору підозрюють в 11 епізодах зґвалтування дівчат 11-14 років.

У жовтні 2020 стало відомо, що жертвами Московченка стало 5 дівчаток 11-14 років. На той момент говорили про 11 фактів розбещення та зґвалтування неповнолітніх. Станом на сьогодні відомо про 147 епізодів зґвалтувань. 19 лютого 2021 року справу передали до суду.

Як уточнила Львівському порталу Галина Федкович, кількість жертв Московченка не зросла.

«Як і раніше повідомлялося, мова про п’ять дівчаток, стосовно яких було здійснено 147 епізодів зґвалтувань», – повідомила адвокат Галина Федкович.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.