Правоохоронці затримали чоловіка, який під час окупації Херсона співпрацював з російськими військами. За даними слідства, він допомагав забезпечувати логістику армії РФ на захопленій території. Про це повідомляє СБУ.
Як встановили правоохоронці, фігурантом виявився колишній працівник загону воєнізованої охорони регіональної філії Укрзалізниці. Після захоплення Херсона він перейшов на бік окупантів та охороняв військові ешелони РФ, які перевозили зброю, боєприпаси та спорядження для російських підрозділів на передовій.
Після деокупації міста російські війська залишили свого поплічника на правобережжі Херсонщини та відступили. Щоб уникнути відповідальності, чоловік переховувався на півдні України, постійно змінюючи орендовані помешкання.
За інформацією СБУ, підозрюваний майже не залишав місце проживання та уникав будь-яких контактів. Попри це, співробітники спецслужби встановили його місцеперебування та затримали наприкінці травня 2026 року.
Ще у 2025 році йому заочно повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану.
Наразі затриманий перебуває під вартою. У разі доведення вини йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.









Маркіян Рой