ОСТАННІ НОВИНИ

Актори театру Курбаса на знак протесту прикували себе до колони львівської Ратуші

Львівський портал

|

Актори театру ім. Л. Курбаса провели акцію протесту під стінами Львівської міської ради. Молоді люди стояли прикуті до колони Ратуші у старому лахмітті, а на тротуарі лежали численні нагороди, відзнаки та подяки міського, обласного, всеукраїнського і, навіть, міжнародного масштабу.

Творчий колектив театру вимагає від влади міста виділити кошти на виплату зарплат театралам.

“Єдиний наш вихід – стояти зараз тут і просити про допомогу”, – розповів ініціатор страйку, актор Олег Стефан.

“Нам набридло, що нашу майстерність оцінюють грамотами та відзнаками у коштовних рамках. За чотири роки не вдалось перейти цієї межі ні за допомогою перемовин з міською владою, ні поданнями кошторисів на побутові потреби, ні заявами, ні проханнями», – говорять співробітники театру.

За їхніми словами, наприкінці 2010 року було обіцяно підняти зарплати, але й тут на академічну школу очікувала відмова. На побутові потреби, підготовку і показ наступних постановок театр витрачає кошти, які отримує від проданих квитків на виставу.

На протесті був присутній і заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів. На прохання курбасівців надати кошти із міського бюджету, він відповів: “Кошти фізично відсутні. Київ вилучає близько 80% податків і не виділяє ніяких коштів на театри. Оскільки жодні звернення до влади не досягли успіху, єдиний вихід — тиск, протести і я з вами до останнього”.

Фото Михайла Дашковича

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *