Президент Володимир Зеленський прогнозує, що Україні буде «дуже важко» протягом весни-літа, навіть якщо Росія обере шлях деескалації, бо на Київ можуть здійснювати політичний і військовий тиск. Про це він заявив на зустрічі з журналістами.
«Якщо Росія обере шлях деескалації, то вважаю, що тристороння зустріч буде. Її будуть намагатися провести у квітні, травні чи червні. Я думаю, що це ключові для них [росіян] місяці. І я думаю, що нам буде дуже складно до вересня. На мій погляд, американці нікому не будуть давати більше часу щодо цього діалогу», – сказав Володимир Зеленський.
Він зазначив, що з початку літа США заглибляться у внутрішні вибори, тому в американців буде власний внутрішньополітичний дедлайн, орієнтовно серпень, до якого вони захочуть вирішити проблему війни в Україні.
«Тобто цей час весни-літа буде таким доволі непростим політично, дипломатично. Може бути тиск на Україну. І на полі бою також він буде. Але ми розуміємо, які в України національні інтереси і що може гарантувати безпеку», – наголосив президент.
За його словами, важливо, щоб у цей час було достатньо тиску і на Росію.
«Наприклад, партнери можуть цього року провести абсолютно безпрецедентний, історичний, переломний і в певному розумінні переможний саміт НАТО. Але це залежить від них – на що вони реально готові та чи відповідально ставляться до тих загроз, які є не проти когось одного, а проти всіх», – резюмував глава держави.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.








Наталя Дуляба