ОСТАННІ НОВИНИ

Мерц запропонував надати Україні кредит на 140 млрд євро із заморожених російських активів

Олег Дерев'янко

|

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц запропонував Європейському Союзу спрямувати заморожені російські активи на надання Україні безвідсоткового кредиту в 140 мільярдів євро. Про це пише hromadske з посиланням на Financial Times.

За його словами, позика має фінансувати лише закупівлю військового обладнання, а не покриття загального бюджету України. Повернення коштів відбудеться після того, як росія компенсує збитки, завдані війною.

Кредит пропонується гарантувати державами-членами ЄС, а пізніше забезпечити коштами з наступного довгострокового бюджету європейського блоку на 2028 рік.

Мерц припустив, що механізм може бути узгоджений «переважною більшістю» держав-членів, щоб уникнути ветування з боку противників цього кроку, як-от Угорщини.

«Зараз саме час застосувати ефективний важіль, який зірве цинічні спроби російського президента виграти час і приведе його за стіл переговорів», – підкреслив Мерц.

Заява німецького лідера пролунала тоді, коли Європейська комісія розглядає варіанти використання російських активів на суму 194 мільярди євро, що зберігаються в Euroclear – центральному депозитарії цінних паперів Бельгії.

Мерц наголосив, що ЄС повинен знайти правовий механізм використання російських активів, щоб «систематично та масово підвищити вартість агресії для росії».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Lisi Niesner / Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *