Депутати Львівської облради ухвалили звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо законопроєкту в польському Сеймі, який прирівнює ідеологію ОУН-УПА до фашизму та комунізму. Відповідне рішення 19 грудня ухвалила сесія Львівської обласної ради.
Депутати відреагували на законопроєкту, поданого до польського Сейму представниками партії «Право і справедливість» (ПіС). Цей документ пропонує прирівняти ідеологію ОУН (зокрема фракцію Бандери) та УПА до фашизму й комунізму, а також передбачає покарання за її «пропаганду».
«Фактично – це спроби низки польських політичних діячів заперечити право на нашу національно-визвольну боротьбу, а відповідальність за жертви перекласти з гнобителя та окупанта на окупований народ. Сьогодні це співзвучно з вимогами рашиста путіна: нашій державі відмовитися від власної історії.
Для кожного зі свідомих українців УПА – єдина організована збройна сила, яка за відсутності Української держави стала на захист українців супроти насильства і терору німецького, совєтського та польського окупаційних режимів. Нині значна частина українських воїнів, які захищають від московської агресії не лише східноукраїнські землі, але й цивілізаційні межі Європи, вважають себе послідовниками ОУН-УПА», – йдеться у зверненні до Верховної Ради та Кабінету Міністрів.
Львівські депутати наголосили, що Україна і Польща мають враховувати уроки історії та будувати сучасні відносини на основі взаємної поваги та рівності, адже обидві країни «повинні бути справжніми стратегічними партнерами». Водночас вони висловили невдоволення тим, що, на їхню думку, уряд України, зокрема МЗС, відреагував на ініціативу польських політиків щодо УПА недостатньо належно та несвоєчасно. У зв’язку з цим депутати ухвалили звернення до української влади.
У результаті голосування звернення підтримали 47 депутатів.
Нагадаємо, що 4 грудня польські депутати «Права і справедливості» внесли до Сейму проєкт закону про внесення змін до Закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу та Кримінального кодексу.
Проєкт пропонує уточнити перелік злочинів, які розслідує Інститут національної пам’яті – Комісія з переслідування злочинів проти польського народу.
У відповідне законодавство хочуть додати фразу «злочини членів і колабораціоністів Організації українських націоналістів фракції Бандери (ОУН-Б) та Української повстанської армії (УПА), а також інших українських формувань, які співпрацювали з німецьким Третім рейхом».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Львівська обласна рада
Олег Дерев'янко