Міжнародні експерти прогнозують, що чисельність населення України в найближчі 40 років скоротиться на 10 мільйонів людей, передає Укрінформ з посиланням на "Газету по-киевски".
За даними нового звіту американської дослідницької організації Population Reference Bureau (PRB, "Довідкове бюро з народонаселення"), нині в Україні проживає 45,9 мільйона людей, в 2025-му буде 41,9 мільйона, а в 2050-му очікується 35,3 мільйона.
Головна причина очікуваної демографічної біди – низька народжуваність, зазначають дослідники: минулого року на тисячу українців припадало всього 11 новонароджених. Проте, це порівняно з народжуваністю практично у всіх країнах Східної Європи (в даному регіоні тільки у росіян і білорусів на одного немовля народжується більше), а також в Люксембурзі, Бельгії, Іспанії і Греції. Проте, за даними МОЗ України, в порівнянні з 2008 роком народжуваність в Україні виросла на 1,5%.
В цілому Європа, на думку дослідників, протягом найближчих десятиріч стане першим в історії регіоном, де чисельність населення буде знижуватися внаслідок низької народжуваності. Зараз у світі нараховується близько 738 мільйонів європейців, однак до 2050 року залишиться 702 мільйона.
Скорочення європейців буде відбуватися на фоні неухильного зростання азіатського і африканського населення. Дані PRB показують, що швидше за все буде зростати населення Африки. Хоч рівень смертності тут високий (в деяких країнах – до 20 померлих на 1000 жителів), до 2050 року населення має щонайменше подвоїтися і досягнути 1 мільярда людей.
В Азії вже зараз проживає вдвічі більше народу – 4,2 мільярда людей, а до 2050 року має додатися ще близько 1,3 мільярда. До цього часу населення Землі становитиме 9,5 мільярда людей.








Львівський портал