– Ми повинні розуміти, що ситуація в державі не є найкраща. Кризовий рік. Обсяги виробництва у промисловості впали на 28%, у будівництві – на 50%. Значить, і надходження до бюджету впали.
Львівщина за минулий рік до державного бюджету не додала 11% від запланованого. Тоді питання: якщо Львівщина не зібрала податки і не віддала їх до державного бюджету, то як вона може сподіватися, отримати більше, ніж планувалося?
Державний бюджет був сформований Кабінетом Міністрів і переданий до Верховної Ради, але Рада його повернула. Формувався бюджет як і кожного року, відповідно до запитів міністерств, які готують свої запити, ґрунтуючись на зверненнях міських голів, обласних рад чи голів ОДА. На превеликий жаль, минулого року ми не отримали жодного запиту від Львова щодо фінансування ні збереження пам’яток архітектури у центральній части міста, ні чогось іншого.
– Чи закладені кошти у держбюджеті на фінансування будівництва стадіону до Євро-2012 у Львові?
– Якщо ми хочемо щось від держави, то ми повинні казати, що ми самі дамо в цей проект. Принаймні показувати таким чином, що цей проект нас цікавить. Якщо територіальна громада не дає жодної гривні в проект, то висновок такий, що цей проект їй не цікавий.
Приклад. Держава виділила 191 мільйон на водозабезпечення Львова. У місцевому бюджеті було закладено на це 12 мільйонів. 100 мільйонів з держбюджету плюс 91 мільйон із Стабілізаційного фонду використані, а з місцевого бюджету не використано жодної копійки.
Що ж стосується стадіону, то коли Львів потрапив до міст, в яких проводитиметься Євро-2012, то він вустами свого міського голови на нараді у Януковича стверджував, що будівництво стадіону здійснюватиметься виключно за кошти міста.
Треба відповідати за свої слова. Якщо ти пропонував, то маєш це зробити. І які зараз підстави звертатися до Кабінету міністрів і нарікати на державу, що вона не дає коштів на будівництво стадіону? А держава обіцяла вам дати гроші на будівництво стадіону? Ні.
Міська рада і міський голова стверджували, що збудують стадіон за власні кошти. Більш того, відмовилися від тих проектів, за якими хтось брався будувати стадіон за власні кошти.
– Тобто коштів з держбюджету на будівництво стадіону у Львові не буде?
– А чому держбюджет має давати ці кошти? Я не знаю чому. Якщо ми говоримо про стадіон чи щось інше, про що має дбати місцева влада, то чому держава повинна давати кошти? Де ви бачили, що міський голова Львова попросив ці кошти у держави? Я такого не бачив.
Я не бачив звернень міського голови до кінця минулого року про те, щоб виділити кошти на збереження пам’яток архітектури у центральній частині Львова. Мій заступник теж стверджує, що таких звернень не надходило. Я не належу до тих людей, які вміють читати думки на відстані і вгадувати бажання, принаймні, чоловіків.





Львівський портал