ОСТАННІ НОВИНИ

У Жовкві знайдено останки жертв НКВС

|

У самісінькому центрі Жовкви, що у Львівській області, в церковному подвір’ї храму Святого Йосафата, знайдені людські кості. За попередньою інформацією ці люди стали жертвами НКВС у 50-ті роки. Втім розкопки не проводяться і кістки залишаються лежати у землі.

Церква святого Йосафата розташована якраз навпроти Жовківської райадміністрації. Нещодавно під час ремонтних робіт на колишньому монастирському подвір’ї виявили людські кістки, які хаотично розкидані, але є й цілі людські залишки. Деякі з них належать молодим хлопцям і дівчатам. У деяких з них відсутні кінцівки.

Працівники Жовківського заповідника в землі знайшли монети 1949 року, що дає підстави стверджувати, що злочини НКВД діялись в 50-ті роки. У Жовкві наприкінці 40-х -50-роках у місцевих монастирях розташовувався Народний комісаріат внутрішніх справ (НКВС), який у 1954 році перейменували в КДБ. Жертвами НКВС ставали українці –патріоти.

Скільки людей лежить на церковному подвір’ї – невідомо. Розкопано лише квадратний метр території. Канцлер Сокольської єпархії УГКЦ отець Володимир Хоткевич зауважив, що розкопки проводились на аматорському рівні. Повідомляє сайт „КуПол” із посиланням на радіо “Свобода”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *