ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні хочуть скоротити розмір пенсій працюючим пенсіонерам

|

Кабінет міністрів України в рамках проведення пенсійної реформи, основи якої були узгоджені з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом, пропонує Верховній Раді внести зміни до пенсійного законодавства і закріпити принцип поетапного підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію, а також зменшити до 85% обсяг виплачуваних пенсій працюючим пенсіонерам.

Про це йдеться в урядовому законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення» (№2212), опубліковане на веб-порталі уряду, передає УНІАН.

Як відзначається, ухвалення законопроекту зумовлене необхідністю реалізації заходів щодо економного і раціонального використання державних коштів, а також необхідністю створення умов для стабілізації фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України.

«У зв`язку з цим передбачається: поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію; поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років», – говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Для розрахунку пенсії пропонується застосовувати середню заробітну плату (дохід), з якої сплачені страхові внески за 2012-2014 роки.

«Пенсії працюючим пенсіонерам пропонується виплачувати у розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність», – говориться в записці.

При цьому пенсіонерам, які працюють на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій, – народним депутатам, державним службовцям і прирівняним до них особам (суддям, прокурорам та іншим), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, запропоновано не виплачувати зовсім.

Згідно із законом про держбюджет на 2015 рік обсяг відрахувань з держбюджету на потреби Пенсійного фонду України в 2015 році передбачається на рівні 80,9 млрд грн. Дотації на виплату пенсій і пенсійних надбавок – 61,9 млрд грн, фінансування покриття дефіциту Пенсійного фонду – близько 19 млрд грн.

 

Фото: yarnovosti.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *