ОСТАННІ НОВИНИ

Найдорожче в Україні коштує земля на Черкащині

|

Найдорожче в Україні оцінюють гектар ріллі на Черкащині – 26,5 тисяч гривень. Про це розповів заступник Голови Держземагентства України Євген Бердніков у виступі на Четвертому міжнародному семінарі LANDNET з розвитку ринку землі та консолідації земель, інформує прес-служба агентства.

За даними чиновника, середня нормативна грошова оцінка 1 га ріллі в поточному році склала 20 635 грн. і в залежності від регіону коливається від 13 732 грн. в Житомирській області до 26 562 грн. – в Черкаській.

«У структурі сільськогосподарських угідь більше 32 млн. га (або 78 займає рілля. Питома вагаріллі в загальній структурі земельного фонду України є одним з найвищих у світі, що свідчить про значний ресурсний потенціал, який потребує значних внутрішніх і зовнішніх інвестицій. Всього за роки земельної реформи з 42 млн. га сільськогосподарських угідь, близько 31 млн. га (або більше 74 було безкоштовно передано у приватну власність громадян України», – повідомив Євген Бердніков.

Основну частину цих земель (близько 28 млн. га) складають розділені між 7 млн. селян землі колишніх колективних сільськогосподарських підприємств.

При цьому в державній власності залишилося близько 10,7 млн. га сільськогосподарських земель, з яких понад 7 млн. (або 71 знаходяться в запасі, а решта – у користуванні громадян та сільськогосподарських підприємств.

«Ми не тільки повні амбітних планів, але і знаходимося в самій активній фазі їх практичної реалізації. 2013 рік ми бачимо роком завершення створення законодавчих основ ринку земель в Україні, роком початку практичної роботи створюваного нині Державного земельного банку», – зазначив Євген Бердніков.

Водночас чиновник зауважив, що за останні п’ять років ринкові операції з державними землями несільськогосподарського призначення принесли місцевим бюджетам близько 7 мільярдів гривень доходів, В Україні ринок земель несільськогосподарського призначення активно розвивається вже протягом 20 років і нині характеризується наявністю на ньому всіх форм цивільно-правових угод. Водночас на ринку сільськогосподарських земель продовжує діяти мораторій, що обмежує його виключно відносинами оренди та спадщини.

Стримуючим інвестиції фактором є лише невеликий термін дії укладених договорів оренди, що становить в середньому 5-6 років, проте і він в останні роки має стійку тенденцію до зростання. У 2012 році середній розмір орендної плати за сільськогосподарські угіддя становив 470 грн. за 1 гектар.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *