До Львова повернулися учасники велоподорожі, які на трьохколісному велосипеді подолали 5000 км з України в Португалію

|

Проект здійснення мрії «On 3 wheels» фінішував у Лісабоні – 19 листопада  завершилась подорож Івана Маслюка з Львівщини 12-ма країнами Європи, під час якої хлопець з ДЦП разом з друзями Олегом та Олександром щодня долали близько 100 кілометрів на спеціальному трьохколісному велосипеді задля здійснення мрії. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

dsc5486-63a297cc8de66c19581cee9a4be758f7

Сьогодні хлопці повернулися в Україну і розповіли, що подорож надихнула їх започаткувати Всесвітній рух для людей з особливими потребами, які зможуть подорожувати.

Мрія, у здійснення якої мало хто вірив – здійснилась. 13 серпня зі Львова стартувала унікальна велоподорож. Троє друзів допомогли Іванові Маслюку, який самостійно не ходить, доїхати до Лісабону, побачити океан і надихнути тисячі людей з обмеженими можливостями на здійснення своїх мрій. Вони перетнули 12 країн Європи (Україна, Польща, Чехія, Німеччина, Австрія, Ліхтенштейн, Швейцарія, Італія, Монако, Франція, Іспанія, Португалія), подолавши 5000 км за 100 днів на спеціальному трьохколісному велосипеді, на якому можна крутити педалі руками. Саме тому проект здійснення мрії отримав назву «On 3 wheels» (На трьох колесах).

dsc5492-a7663748818ce749ddcdf167cd5451fd

Іван, завдяки підтримці друзів, побачив Альпи, побував на Атлантичному океані, відвідав найкращі столиці Європи, фінішувавши на мисі Рока (крайня точка Європи, Португалія).

«На шляху до мрії я зустрічав прекрасних людей, побував в одних із найпрекрасніших місць Європи, піднявся на вершину Альп – гору Мон-Блан. Шлях до мрії був не менш прекрасним, як сама мрія. Від цієї поїздки я отримав в рази більше, ніж очікував. Спочатку було дуже важко, але крок за кроком, тренуючись, відпрацьовуючи координацію рухів, ми здійснили мрію. Я не можу сказати, що це було легко, але тепер, дивлячись назад, розумію, що неможливих речей не існує», – ділиться враженнями Іван Маслюк.

Як розповів Олександр Луцик, дивним чином, коли закінчувалися гроші, їм на картку надсилали їх небайдужі люди. «Ми ніколи не говорили, що у нас закінчувались гроші, але якось так траплялось, що наші партнери просто пересилали їх, наче відчували, і словами просто не передати цієї подяки. Ми вирушали з 250 євро, а на всю подорож пішло майже 6 тис. євро, і нам дуже допомагали українські громади за кордоном, з якими нас сконтактовувала міська рада Львова», – зазначає він.

Під час поїздки хлопці відвідували будинки людей з обмеженими фізичними можливостями у всіх країнах та розповідали їм свою історію, і такі зустрічі надихнули їх на нові звершення. Ночували вони в українських громадах, наметах просто неба, хостелах та домівках небайдужих людей. Сьогодні хлопці повернулися в Україну.

«До подорожі ми пройшли низку важких тренувань, здійснили кілька таких маленьких подорожей у Карпати. За кордоном абсолютно всі були здивовані такою подорожжю, але коли люди знайомилися, вони були настільки вражені і натхненні, що змінювались, розуміли, що у житті немає неможливого. Нас завжди підтримувала непохитна віра в Івана і в добрих людей. Дякуємо Богу, небайдужим людям, друзям, журналістам, нашим партнерам – за те, що підтримали, бо усі вони це робили від щирого серця», – зауважує Олег Савчук.

У планах хлопців – започаткувати Всесвітній рух для людей з особливими потребами, які зможуть подорожувати. Під час подорожі у них виникло багато ідей, бо у кожній країні відвідували будинки для неповносправних, де бачили, як влада і небайдужі підтримують і приймають людей з інвалідністю. Зокрема, Іван планує представляти Україну на паралімпійських видах спорту у цьому виді змагань, хлопці мають намір розробити спеціальні «жульєтки» для людей з ДЦП.

Команда «On 3 wheels» вдячна усім за підтримку проекту, зокрема українським громадам в Європі та просто небайдужим людям. «Я б хотів подякувати всім, хто долучився до здійснення моєї мрії. Всім, хто вніс в наш проект хоч малесеньку частку! Щиро дякую всім спонсорам, які надали нам спорядження, велосипед і допомагали фінансово під час поїздки», – каже Іван Маслюк.

Вже наступний тур хлопці планують здійснити за півтора року у США, від океану до океану, тож зараз активно шукають партнерів.

Організатор проекту «On 3 wheels»  – Олег Савчук, + 380631543265; +48796849402.

Е-mail: on3wheelsorg@gmail.com

Сайт: on3wheels.org

Фесбук: https://www.facebook.com/on3wheels

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.