Сьогодні британці вирішать, чи залишаться вони в Євросоюзі

|

Виборчі дільниці працюватимуть до 22:00 за місцевим часом. Дані екзит-полів публікувати не будуть – про результати волевиявлення британців щодо подальшого перебування країни в ЄС можна буде дізнатись лише у п’ятницю. Про це повідомляє DW.

Великобританія

У Великобританії у четвер, 23 червня, розпочалося голосування на референдумі щодо подальшого членства країни в Євросоюзі. Дільниці у 382 виборчих округах відкрилися о 7:00 ранку за місцевим часом (9:00 за Києвом), а закриються о 22:00 (24:00 за українським часом). Усього в голосуванні мають право взяти участь 46,5 мільйонів британських підданих. Як повідомляє dpa, експерти проногзують високу явку – від 60 до 80 відсотків.

До оголошення офіційних результатів публікувати дані екзит-полів цього разу не будуть. Через високу імовірність похибки телеканали увечері також не оприлюднюватимуть своїх прогнозів. Публікація офіційних результатів очікується вранці 24 червня – до початку робочого дня в країні.

Додамо, за результатами останніх соцопитувань, робити прогнози щодо можливих результатів голосування дуже важко. За даними дослідження компанії TNS, яке проводилося з 16 до 22 червня, 43 відсотки британців мають намір проголосувати за вихід Великобританії зі складу Євросоюзу, а 41 відсоток – за її подальше перебування у спільноті.

У той же час, як показує інше дослідження – компанії ComRes, проведене для газети Daily Mail та телеканалу ITV 17-22 червня – 48 британців хочуть і надалі залишатися в ЄС, а 42 – вийти з нього, зазначає Reuters.

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон за кілька днів до референдуму застеріг, що у разі, якщо більшість громадян країни під час референдуму щодо Brexit проголосують “за”, шляху назад вже не буде.

Фото: rian.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.