Футбол. „Таврія” – „Карпати” – 0:1. Дебют для Худоб’яка і „зелено-білих”

|

Учора львівські „Карпати” у межах 8 туру чемпіонату України у гостях вперше за часів незалежності перемогли сімферопольську „Таврію”. Рахунок зустрічі – 1:0 на користь „зелено-білих”. Ця вікторія дала змогу „Карпатам” посісти п’яту сходинку в турнірній таблиці.

Здавалося б, перед матчем із сімферопольцями багато чинників було не на користь „Карпат”: високе місце суперника в турнірній таблиці, кадрові проблеми у центрі захисту (дискваліфікація двох основних оборонців – Распопова та Іщенка), негативні статистичні показники виступів команди у Криму (до звітного матчу – 2 нічиї і 11 поразок). Але підлеглі Олександра Іщенка продемонстрували, що можуть здобувати доволі парадоксальні результати – двічі поспіль програти вдома („Ворсклі і ФК „Львів”), а потім виявити характер і здолати на виїзді „Таврію”. Також цікаво, що команда зі Львова 7 очок з 12 завоювала саме в гостьових матчах.

З перших хвилин „Таврія” захопила ініціативу. На „проблемних” позиціях в обороні у гостей вийшли досвідчений Лапко і Тимчишин, які відіграли, за винятком декількох епізодів, доволі впевнено. У середині першої половини матчу „Карпати” вирівняли ситуацію на полі завдяки кращій грі на другому поверсі й добротним діям у відборі. У „Таврії” вирізнявся активністю бразилець Едмар, однак його паси в більшості випадків „читала” оборона львів’ян. По перерві замість інертного Сучкова вийшов Худоб’як і продемонстрував кримському Кака, як називають Едмара, як один виконавець самотужки може зробити для команди результат. На 62-й хвилині Ігор, як прокоментував епізод на післяматчевій прес-конференції Олександр Іщенко, сам собі гольовий момент створив, сам його й реалізував. Півзахисник (Худоб’як настільки універсальний гравець, що інколи навіть важко визначити його позицію на полі) технічно обіграв декількох захисників суперника і сильно пробив повз воротаря „Таврії”. Це дебютний гол Худоб’яка у вищій лізі, який став переможним у поєдинку. Після гри головний наставник сімферопольців Михайло Фоменко назвав своїх підопічних дітьми і зазначив, що дітям з чоловіками важко грати у футбол. „Спочатку потрібно стати чоловіками, а потім…”, – сказав тренер.

Склади команд:

“Таврія”: Тодіч, Омоко, Першин, Ціліншек, Іванов (Васіляускас, 46), Зельмікас, Корнєв, Едмар (к.), Шутов, Ковпак, Вишневський (Гоменюк, 46).

“Карпати”: Тлумак (к.), Федорів, Тимчишин, Пшеничних, Лапко, Кобін, Сучков (Худоб`як, 46), Шмаков, Годвін, Батіста, Ідахор.

Результати туру: Ворскла – Динамо – 1:1; Дніпро – Шахтар – 1:1; Металург Д – Металург З – 1:0; Іллічівець – Чорноморець – 0:0; Сталь – ФК Харків – 4:2; Металіст – Кривбас – 0:0; Арсенал – Зоря – 2:2.