ОСТАННІ НОВИНИ

Тетяна Даниленко: «Весь мій життєвий шлях проти того, щоб читати в ефірі про «про гражданский конфликт на Юго-Востоке Украины»

Вероніка Рой

|

Журналістка, теле- та радіоведуча Тетяна Даниленко у блозі про власне звільнення із телеканалу ZIK через зміну власника:

«Стадії шоку, заперечення, депресії позаду. Написано і не запощено кілька текстів про те, як я мріяла про цю професію з дитинства, наскільки потребую чесного заробітку. Я хочу залишатися журналістом, телеведучою. За інших обставин раділа б можливості попрацювати в команді професіоналів, приведених новим власником. Рейтинги ZIK виростуть, а картинка виглядатиме нарешті дорого. Жаль, що команди крутих професіоналів працюють лише на поганих хлопців.

Є різні погані. Але конкретно Віктор Медведчук у 80-их особисто брав участь у кафкіанських судах над українськими дисидентами. Він повів на довгу, несправедливу й принизливу смерть поетів Василя Стуса та Юрія Литвина. На початку 2000-их саме він вибудовував систему цезури, проти якої повстала професія. Я опинилася в самому жерлі повстання – на опозиційному 5-у каналі.

Весь мій життєвий шлях проти того, щоб читати в ефірі про «про гражданский конфликт на Юго-Востоке Украины» або питати у Віктора Володимировича, як йому вдається бути розумним та красивим одночасно. Дехто зі знайомих дивується: Тарас Козак – нормальний мужик, ти теж нормальний мужик, хіба ви не зможете подолати ідеологічні розбіжності й домовитися про певний ступінь твоєї автономії?

Ні, не зможемо. Бо не Тарас Козак, а Віктор Медведчук і Росія.

Росія – «ненормальний мужик». Він відриває з м’ясом шматок моєї країни. Він ні за що вбив мого близького друга, оперного співака і просто чесну людину. Він покалічив добрий десяток моїх знайомих, а кількох позбавив усього нажитого майна. Тепер він відібрав у мене професію.

Zik був останнім каналом, де власник не диктував інформаційний порядок денний. Канал представляв усю палітру думок – від ультраправих до ультралівих. Бували моменти «зашкварів», але після кожного з них хтось грюкав дверима – цей колектив ніколи не читатиме з листочка про «гражданский конфликт».

Останнім часом російські федеральні канали цитували ZIk, називаючи «бандерівським каналом». Якщо росіяни чи їхні сателіти купують щось «бандерівське», то не для того, щоб воно таким і лишалося. «Ополченцы», газ і медіа – грають ту саму роль, що й «Град», «Смерч», «Торнадо». Тільки медіа – зброя підступніша. Вона вбиває всіх зразу.

Сьогодні (вчора – ред.) о 21.30 мій останній ефір на ZIK. Він буде про те, що я люблю найбільше – свою професію. Я відмовляюся стріляти людям в голови».

Фото: Facebook-сторінка Тетяни Даниленко

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...